Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Alapvetően, miért megbántó,...

Alapvetően, miért megbántó, irígy, intrikus, más boldogságának örülni nem tudó, nagyképű, provokatív, és rendkívül negatív a magyar ember?

Figyelt kérdés
Természetesen akinek nem inge ne vegye magára! Ezt a kérdést azért tettem fel, mert rengeteget járok a nagyvilágban, sok különböző kultúrával , és emberrel találkozom, de az, ahogy a magyar viszonyul az élethez és más emberekhez, rendkívül elszomorít! (Ez nem azt jelenti, hogy máshol ilyesmivel nem találkoztam,mindenhol léteznek ilyen emberek) de a magyarnál ez már kultúrális! Mivel van elég összehasonlítási alapom, és tapasztalatom, ennek függvényében kérdeztem!
2011. júl. 5. 09:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem azért, mert önsanyargató nép a magyar. Leragadtunk Trianonnál, hogy húúúúú elvesztettük a földjeinket, hogyan lehet ez, és ez befolyásolja a természetünket. Ez csak a mai példa. Gondolom régen is ugyan ez volt, csak akkor más miatt. A nép túl ostoba ahhoz, hogy ezen változtasson, és elfogadják, örüljenek annak ami van, ami megadatott. Ha jól tudom mindig is egy csökönyös, mégis birka nép voltunk.
2011. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
63%
Az a baj hogy a magyarok majmolják a külföldieket meg mindenről beszélnek csak nem a saját országukról meg hogy én majd kimegyek külföldre és meg gazdagszok stb
2011. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
62%
Ja még valami a mai fiatalok kimennek külföldre és szégyenlik hogy magyarok de miért mi okunk szégyenli magunkat a németek miért nem szégyenlik magukat vagy az oroszok ők hány népet tettek tönkre ezen gondolkoztatok el!
2011. júl. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
62%
Azér, mert nekünk nem elég amink van, bármink, bármennyink is legyen. És amíg látjuk, hogy van akinek több, jobb van, addig öket mind utálni fogjuk. Önzö, elégedetlen nép vagy vagyunk sajnos. És nyilván azért országszintü a dolog, mert egyik generáció skandálja a másik elött, hogy "sz@r, sz@r, minden sz@r!" és ezért ebben növünl fel. sok helyen meg az elmaradott népeknél szó szerint annak is örülnek, hogy lyuk van a fenekükön és szelel,meg van aznap mit enni. Rá kellene jönnünk, hogy amin tudunk változtatni, azon ne keseregjünk, amin meg nem tudunk, azon meg felesleges.
2011. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
20%
És ők most hol tartanak? És mi hol tartunk? Ebben a versenyben nincs helye szimpátiának és kegyelemnek. Vagy kegyelmes vagy, de a néped éhen döglik, vagy kegyetlen, és jól fog élni a néped. Persze ez attól is függ, hogy kik szövetségesek, kik nem. pl második világháború alatt rosszul tettük hogy a németek mellet álltunk, ki is akartunk szállni, mint Románia, csak erre rájöttek és ideküldték a saját embereiket. na jó elég az okoskodásból, vagy kegyetlen vagy, vagy éhes. valakinek mindig szívnia kell.
2011. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
az előző kommentem 10:20-nak szólt. És 10:34-el teljesen egyetértek, kb ugyanezt mondtam.
2011. júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
18%

Azért vagyunk ilyen nép, mert még mindig vannak ilyen balf.aszok, akik ilyen kérdéseket tesznek fel. Hogy lehetsz ekkora segg? Maradj külföldön és felejts el minden magyart, ha nem tetszik.

(Amúgy ez elég durva általánosítás, nem tudom, milyennek is kéne lennie az embereknek egy eladósodott országban, amit egy évszázadon keresztül nyíltan raboltak.)

2011. júl. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
Sok logika van a kijelentésedben. "Azért vagyunk ilyenek, mert van aki ilyet kérdez." Tudod ki mondta, hogy el lehet innen menni? Nem akarok személyesíteni de Gyurcsánnyal kezdődik és Ferenccel végződik. Erre mondtam azt, hogy túl ostoba a nép, hogy ezen változtasson mert jaaaaaaaj neeeeeee raboltak minket. és? most mit csinálnak? tudsz ellene tenni? törődj bele, (ez nem azt jelenti hogy fogadd is el) vagy tégy ellene.
2011. júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
Ja és mivel te múlt időben mondtad, ezért már meg történt, és a történteken nem tudsz változtatni, tehát ebbe törődj bele. Nem az a kérdés, hogy mi volt régen, hanem, hogy mi lesz most, és a jövőben. Ez az egyik nagy hibátok. A múltban éltek. Persze lehet ábrándozni, hogy hmmm ilyen jók voltunk, meg hogy vesztettük a világháborúkat, de nem abban kell élni, nem azt kell felhozni ellenérvnek vmilyen kérdésben.
2011. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
75%
Magyar felfogás: dögöljön meg a szomszéd tehene is! kb. tényleg ilyenek a dolgok, mindenki fúj mindenkire.. Sokat kéne változnunk.
2011. júl. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!