Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az emelt...

Mi a véleményetek az emelt angolról?

Figyelt kérdés
Holnap megyek angolból emeltezni. Készültem rá de igazából nem is kell rá készülni mert nem nehéz. Szerintem nem kell nagy ész ahhoz hogy angolból valaki emeltezzen. Mit gondoltok?

2022. máj. 4. 10:32
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha van hozzá érzéked és napi szinten használod simán menni fog :D anno én is emelteztem, nem is készültem rá csak órákra jártam be meg minden sorozatot filmet angolul néztem, 82%
2022. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

B2 szint

idáig azért illik eljutni

2022. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy a nyelvet el kell sajátítani, de emellett minden egyes vizsgának vannak típusfeladatai, amelyeket be kell gyakorolni.

Én 10 éve voltam, és akkor elég nehéz volt. Az ilyen feladatokat imádtam mindig, hogy: igen, nem, nem szerepelt a szövegben. Volt pl. ilyen kérdés, hogy reggeli után a néni elmegy bevásárolni. És a szövegben az volt, hogy reggeli után átmegy a barátnőjéhez. Na, most akkor mi a helyes válasz, nem, vagy nem szerepel a szövegben? Lehet, hogy a barátnőjétől hazafelé még bevásárol?

Szóval ezek elég szivatós dolgok, nem tudom van-e még ilyen feladat a vizsgán, de ez nem is a nyelvtudásról szól, hanem arról, hogy begyakoroltad-e az ilyen típusú feladatokat. Nyelvtanárok biztos tudják, hogy az ilyen feladathoz hogy kell hozzáállni.

2022. máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én aazt gondolom, hogy emberfüggő, kinek mi megy. Valakinek x dolog nehéz valaki màsnak meg y. Én az angollal régebben sokat szenvedtem, de màs nyelv meg sokkal jobban ment. És mikor mindenki azzal jött, hogy jaj hát az angol milyen könnyű, nem kell ész, csak én éreztem magam butának. (Hozzáteszem, más nyelvből nyelvszakot végeztem.)
2022. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen egyéni, hogy ki mennyire érzi nehéznek. Én például egyszerre készültem az emelt érettségire és a felsőfokú nyelvvizsgára, vagyis tulajdonképpen csak az utóbbira, mert az emeltet akkor már nem tartottam különösebb kihívásnak. De volt olyan ismerősöm (egyébként jó tanuló, nem hülye gyerek), aki már a középszintű érettségivel is küzködött. Ugyanabba az iskolába, ugyanabba az angol csoportba jártunk, egyszerűen én használtam, gyakoroltam és volt hozzá érzékem, neki meg nem. A legtöbbeknek azért teljesíthető, elvégre a középfokú nyelvvizsgát is megcsinálják sokan, és az emelt is B2 szintű. De abban elég nagy különbségek lehetnek, hogy ehhez kinek mennyit kell tennie.

Sok sikert holnap! :)

2022. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!