Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átlehet menni szakokon,...

Átlehet menni szakokon, vizsgákkal?

Figyelt kérdés
Ha én, ismerem az adott szak (direkt nem mondom meg, hogy melyik) tudásanyagát, elmehetek valamilyen vizsgára és kaphatom meg előbb a diplomát?

2022. máj. 4. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. máj. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Egy vizsgának vannak előfeltételei.

1. Vegyenek fel az adott egyetem adott szakjára!

2. Iratkozz be és vedd fel a tárgyakat!

3. A félév során teljesítsd a követelményeket! (megfelelő számú hiányzás el nem érése, gyakorlati jegyek megszerzése, zh-k megírása és ezáltal az aláírások megszerzése) Ezután teljesítheted a vizsgakövetelményeket!

2022. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Kettesnek van igaza. Fel kell vegyenek ponttal adott egyetem adott szakára.

Ezután fel kell venned a tárgyat, amiből vizsgázni akarsz. De hiába tudod az anyagot, nem mehetsz egyből vizsgázni, van évközi számonkérés, beadandók, jelenléti ív órákon stb.

Én úgy tudom maximális kredit szám is van adott félévben, tehát nem vehetsz fel egy félévben 40 tárgyat, mert evidens, hogy ugyanúgy 10-en tudsz részt venni mint bárki más. Főleg hogy mat1 előfeltétele mat2-nek, így azonos félében fel sem veheted őket.

2022. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi! És ha egy olyan szakra megyek, ami az előző szakomhoz hasonló, van átfedés, akkor csak azokat az órákat vizsgákra nem kell menjek, amiket már az előző szakomon megcsináltam? (amit már elméletben megcsinálta)
2022. máj. 4. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elismerteted és elismerik, akkor pontosan így, ahogy leírtad. Ha csak részben ismerik el, akkor oktatótól függ, hogy be kell-e járnod az aláíráshoz, de az biztos, hogy újra le kell vizsgáznod belőle.
2022. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat tudom hülyeség, meg messze is vagyok tőle, de! Ugye van egy államvizsga a diploma előtt. Mi kell ahhoz, hogy azt megírhassuk?
2022. máj. 4. 19:51
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Az összes kurzust teljesítened kell, ami adott szakra elő van írva. Utána van az államvizsgázás.
2022. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!