Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet diploma előtt jelentkezn...

Lehet diploma előtt jelentkezni egy állásra, amit a papír megszerzés után kezdünk meg?

Figyelt kérdés
Lehet jelentkezni a diploma megszerzése előtt, mondjuk mielőtt megcsinálnánk a záróvizsgát, egy helyre, ahol x idő múlva felvesznek, amikor kéznél lesz a diploma?
2022. máj. 5. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne, nem tiltja a törvény. 4 elemivel is jelentkezhetsz, csak nem vesznek fel.
2022. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ma mesélte egy ismerősöm, hogy a bátyja tanul xy dolgot, nyáron elvileg kézhez kapja a diplomáját, de már megvan a helye egy cégnél, ahova fel fogják venni.
2022. máj. 5. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? A záróvizsgán kb senki nem bukik meg. Ha úgyis meglesz a diplomája akkor mire kellene várni? Piacképesebb/jobban keresett szakokon simán már egyetem alatt is keresik a cégek a diákokat
2022. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most villamosmérnök mesteren konkrétan nem ismerek olyat, aki ne dolgozna.
2022. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha nem állami cég akkor nem számít a papír. Viszont ha nagyon kekeckednek akkor megegyeztek hogy először érettségivel vesznek föl kevesebb pénzért, aztán majd a diploma megszerzése után kapsz egy kis emeléstm
2022. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát én óvónőnek tanulok, nem céghez mennék és még csak elsőéves vagyok. Csupán érdeklődtem. :)
2022. máj. 5. 21:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, keresettebb szakokon ez bőven működhet.

Meg az szokott menni még, hogy BSc vége felé meg MSc-n nem teljes állásban, gyakornokként vesznek fel a cégek hallgatókat, aztán akivel elégedettek, végzés után veszik is át főállásba, mert sokkal jobb nekik, ha nem új emberrel kell elkezdeni a betanulást 0-ról.

Én is így kerültem a mostani munkahelyemre, MSc második évében már ott dolgoztam részmunkaidőben.

Ahol nem előírás a diploma, a legtöbb munkáltatónak már az is jó szokott lenni, ha nincs meg, de már közel vagy hozzá :)

2022. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!