Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Francia emeletesek az íráskész...

Francia emeletesek az íráskészséghez hol találok mintákat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt magára a cikk, levél kereteire.

Mivel egyedül tanulok ezért most gondban vagyok.

Átnéztem az eddigi érettségi írásészség feladatait, a megértéssel nincs is gondom, csak pl ha egy cikket kell írni akkor mi ennek a módja?

Találok valahol példákat a neten rá?

Adjak pl címet a cikknek és hogy fejezzem be a cikket?

Vagy egy levélnél mi a helyes megszólítás stb stb, ha pl egy iskolának írok.



2022. máj. 8. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Vedd elő a franciakönyvedet, abban vannak mintaszövegek.
2022. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nincs franciakönyvem. Anno amiből tanultunk az már nincs meg.

Az AF-nél készültem fel anno a DELF b2-re.

[link]

ilyesmire gondoltam csak ami pl a cikkre vonatkozik.

2022. máj. 8. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Akkor hogy hogyan kezdd a levelet, ha iskolának írsz, az meg is van.

Ha cikket kell írni, akkor meg annyi az egész, hogy adj neki egy címet, aztán ugyanúgy bekezdésekben írj, mint bármilyen más szöveget, és írd is alá, abból baj nem lehet (mármint valami fiktív névvel ugye, hiszen emelt szintűről van szó, és ott saját nevet nem szabad használni).

Azt nézd meg, hogy mi van a javítási útmutatóban és azokra figyelj! Abból minden kiderül, amire pontot lehet adni. Azok legyenek benne, azokat csináld úgy, ahogy a max. pontszámért elvárják.

2022. máj. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!