Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államilag ösztöndíjas egyetem...

Államilag ösztöndíjas egyetem visszafizetése: Mit? Hogyan? (több infó lent)

Figyelt kérdés

Üdv!

A sikeresen befejezett nappali felsőoktatási szakképzésem után munka mellett belekezdtem egy levelező alapképzésbe. Jelenleg a második félévben vagyok, de a teljesíthetetlen követelmények és egyéb okok miatt is erősen elgondolkodtam az egyetem befejezésén és ezután már nem is szándékozok újabb képzésen részt venni. Így már van visszafizetési kötelezettségem, az világos.


A kérdésem, hogy mennyi visszafizetési kötelezettségre lehet számítani (csak a két félév, vagy a képzés egésze, netán a korábbi FSZ képzésem is)? Az összegről hol tudok tájékozódni?


Amennyiben hazai munkaviszonnyal szeretném a visszafizetést kiváltani, akkor a munkaviszonynak mennyi ideig kell tartania és az eddigi magyar munkaviszonyaim beleszámítanak-e?



2022. máj. 10. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel a képzést nem fejezted be, ezért fizetésről nem lehet szó. 300 napot kell ledolgoznod 1030 napon belül Erről határozatot fogsz kapni.

A befejezett képzésnél pedig 20 éven belül kell hazai munkaviszonyt fenntartani annyiszor 150 nappal számolva, ahány félévet tanultál. Vagy kifizeted.

A befejezetlen képzés azt is jelenti, hogy elúszott 2 támogatott félév.

Csak a tanulmányok utáni munkaviszony számít, ami előtte volt az nem.

2022. máj. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy csak a 2. befejezett félév után kell visszafizetni. Ha csak 1 befejezett féléved van, akkor simán kiiratkozhatsz. Én kétszer hagytam ott szakot az első félévben és nem kellett fizetnem.
2022. máj. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. Rosszul tudod. Olyan nincs, hogy befejezett félév, csak aktív félév van e tekintetben és neki ez már a 2. aktív féléve. De fizetési lehetőségről szó sem lehet. Ne írogass összevissza.
2022. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ha jól értem, akkor a befejezett 4 féléves FSZ-re 600 napot kell ledolgozni. Ez világos.

A jelenlegi képzés esetén pedig nem lehet kifizetni, hanem szintén csak ledolgozni lehet?


Találtam közben egy cikket, amiben ezt írják:

"Amennyiben nem szerzitek meg az oklevelet időben, vagy félbahagyjátok a tanulmányaitokat, az akítv, államilag támogatott félévekre megállapított állami ösztöndíj 50 százalékát kell visszafizetni."

Rákerestem a szakom féléves önköltségére is és nekem bőven bevállalható lenne az összeg kifizetése.


[link]

2022. máj. 11. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:
4. Amit írsz, 2020-ban megszünt, azóta dolgozni kell!
2022. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. máj. 13. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!