Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség osztatlan...

Mi a különbség osztatlan mesterképzés és alapképzés között?

Figyelt kérdés
Miután végeztem a gimnáziummal, a továbbtanulás miatt érdeklődök, hogy nekem melyik képzés kellene? A ponthatárokat szeretném megnézni, csak nem tudom, hogy melyiket nézzem. Köszi
2022. máj. 10. 22:51
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Előbb válassz képzést.

Az osztatlan, mint a nevében is benne van, egy menetben, 10-12 félév alatt ad mesterdiplomát. Pl. orvos, jogász, tanár.

Az alapképzés 6-7 féléves képzés jellemzően, ez is ad diplomát, amivel több irányban is van lehetőség tovább menni, hogy mesterképzés révén magasabb képzettséges legyen.

2022. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

Az osztatlan képzés általában 5 éves, a végén mesterdiplomát kapsz (Msc). Az "osztott", tehát csak alapképzést adó szakok többnyire 3 évesek (Bsc), ezután lehet még 2 éves mesterre menni.


Az "osztott" képzés előnye, hogy 3 év után diplomához jut(hat)sz, utána bármilyen irányba elmehetsz. Hátránya, hogy kétszer kell szakdolgozatot csinálni, államvizsgázni, jelentkezni.


Az osztatlan képzés előnye, hogy nem kell a fentieket kétszer megcsinálni, cserébe csak 5 év múlva kapsz diplomát, és ha valami miatt félbe kell hagynod, akkor ott vagy papír nélkül, míg alapképzésben a 3 évet nagyobb valószínűséggel letudod. Az osztatlan olyannak ajánlott, aki konkrétan tudja, hogy 5 év múlva mi szeretne lenni.

2022. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!