Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan jegyezzem meg a képlete...

Hogyan jegyezzem meg a képleteket?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz a szakmai vizsgám. Habár a képleteket amiket tudnom kell, minden akadály nélkül tudom alkalmazni, de sajna így kb 1 héttel előtte kellett realizálnom, hogy viszont fejből alig alig tudom felidézni a képleteket.


Ez szinte egyenlő lehetne akár a bukással is, amit viszont nem szeretnék érthető módon, így ezzel kapcsolatba szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan jegyezhetném meg hatékonyabban a képleteket. Az, hogy feladatokat oldok meg velük, nem működik nálam, és ötletem sincs hogyan kéne megjegyezni őket.


Fontos, hogy nem lusta vagyok, csak mindennek inkább a hátterében álló logikáját tudom könnyebben megjegyezni mintsem hogy bemagolnám az egész tananyagot szóról szóra. Ezzel viszont annyi a gond, hogy a logikából még nem lesz képlet.


Szóval ti milyen módszert használtok a képletek megjegyzésére?


A hasznos válaszokat előre köszönöm.


2022. máj. 11. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Írhatnál egy-két képletet, hogy miket kell megjegyeznetek.


Általában egyébként mindig igaz, hogy nem a képleteket kell megjegyezni, hanem a betűkkel jelölt mögöttes tartalmat. Például ha azt mondom, hogy a téglalap területképlete a*b, akkor nem maguk a betűk a lényegesek, hanem az, hogy a területhez két, egymásra merőleges oldalt kell összeszorozni.


Másik lehetőség, hogy a feladatokat úgy oldod meg, hogy mindig lekörmölöd a képletet, és úgy helyettesítesz be, ekkor a sokszori leírással jobban tudnak rögzülni.

2022. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jót írt.

Ne úgy tanuld mint a verset, hanem gondold végig mivel kapcsolatos a képlet.

Másrészt írd le sokszor.

Gyakorolj!

Én programozó vagyok, nálunk is vannak olyan kódok, amiket meg kell tanulni, mert kell egy keret és anélkül nem megy.

2022. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xp ali ***** válasza:
Vagy megtanulod őket elvezetni, vagy magolod, ismétled, memorizálod. Nem könnyű, de ez van.
2022. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
M@r szerencsére sikerült a vizsga. A megfelelő időben eszembe jutott minden ami kellett. Nem lett a legjobb, de a közepes se rossz.
2022. máj. 28. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!