Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kormány miért nem igazítja...

A kormány miért nem igazítja a felsőoktatást a piac igényeihez?

Figyelt kérdés

Voltak rajta változtatások az elmúlt években, de érdemben nem nyúltak hozzá, persze, ha az alapítványosdit nem számoljuk.

Ezt a 12 év állami félévet el kellene törölni, mert manapság már nincs validitása.


A szakokat osztályozni kellene, 3 osztályzat szerint.

1.legpiacképesebb szakok, mint IT szakok, orvosi,villamosmérnök, gépészmérnök.

Az 1. szinten kellene,hogy teljesen ingyenes legyen a képzés, még akkor is, ha valakinek már van diplomája (azaz elhasználta a 12 félévet, ezért kell eltörölni). Ugyanis, miért ne képezhetné át magát?

Nem szabadna hagyni,hogy az anyagiak gátat szabjanak.


2. szint.

A nem top diplomák.Jog, közgazdasági képzések, közlekedésmérnök,műszaki menedzser.Ezekre lenne állami támogatás, azaz alacsony tandíj mellett lehetne tanulni ezeket.



3.Szint.

Ide tartoznának a kevésbé piacképes képzések,illetve, amik csak hobbinak jók.Itt teljesen piaci árat kellene fizetni.


Viszont, az állam dönthetne úgy szükség esetén,hogy a 3. vagy 2. szinten levő képzések ideiglenesen ingyen elvégezhetőek.

Például, hirtelen művészettörténészekre vagy filozófusokra lesz szükség, akkor korlátozott mennyiségű tanulhatna ingyen.


2022. máj. 14. 17:01
 1/8 Isti22 ***** válasza:
43%

Alapvetően téves elképzelés a gazdaságot a társadalmon kívül, afelé helyezni, de ez olyan társadalomfilozófiai kérdés, amivel valószínűleg kevesen tudnak vagy akarnak foglalkozni.


Fogalmazhatnék úgyis, hogy nem az oktatást kell a piachoz igazítani, hanem a piacot az oktatáshoz, de ez a gondolat annyira távol áll már évtizedek óta a közbeszédtől, hogy tuti le leszek pontozva a béka feneke alá, pedig az emberiség történelmének nagy részében ez volt az alaphelyzet.

2022. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
At kene alakitani de nem ugy ahogy te mondod. Minden szakot modulokbol kellene felepiteni amihez kulon kurzus es kulon vizsga lehetne. Beiratkozhatnal mondjuk tanarnak es tetszoleges sorrendben munka mellett akar otthonrol is tanulhatnal. Par modult kiveve ami gyakorlat, kurzust fizetni csak opcionalis volna, vizsgazhatnal kurzus nelkul is. Ha osszegyujtotted a moduljaid, mondjuk ha 20 modul ad diplomat, akkor azt megcsinalhatod 3 honap vagy 10 ev alatt is attol fuggoen mennyire dekszel ra, nem kell a tanarra meg osztalyra varni.
2022. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ja es mindenki ek jarna egy diplomanyi modul,mindegy mit kezd vele. Azert legyen mar felelossege is az embereknek..
2022. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondoltál már, hogy a te ötleted szerint tíz év múlva minden iskolát be lehetne zárni, mert nem lenne tanár?

Meg ettöl kezdve minden müveltség megszünne, mert nem lennének kulturális szakok, csak szakbarbárok kerülnének ki a társadalomba.

2022. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4#


A tanár az 1. csoportban lenne, mivel keresett.Ott inkább az a probléma,hogy az alacsony bérek miatt kevesen mennek tanárnak.


A második gondolatodról azt gondolom,hogy a felsőoktatás célja a 21. században nem az,hogy filozofálgató , szivarozgató fehér kesztyűs emberkéket neveljen, hanem az,hogy kielégítse a versenyszféra igényeit és kinevelje a jövő vállalatvezetőit, mérnökeit, orvosait...stb.Számokban is mérhető értéket teremt.


Aki szeretne kulturális szakra menni, megteheti.

A kamatmentes diákhitel az én rendszeremben is létezne és állna.

2022. máj. 14. 17:29
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Hülyeség. Több esze van annál az államnak, minthogy ingyenessé tegye a "piacképes" szakmákat, hogy aztán az orvosok 60%-a lelépjen külföldre.

Amúgy mekkora mák lenne az egyéneknek... Itthon ingyen orvossá válsz, aztán húzol külföldre milliókat keresni.

2022. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

Mert az egyetem akadémiai képzés, nem pénzfosóképző, eredetileg sem arra szolgált, hanem arra, hogy a kutatás felé terelje az embereket. Aztán a cégek rájöttek, hogy náluk is jó, ha minél több ilyen ember van. Régen nem volt "menő" egyetemre menni, de úgy fest azóta, hogy az ilyen képzettségek jobban kiszolgálják az igényeket. És pont, hogy az ipar döntötte a mérleg nyelvét abba az irányba, hogy a diplomás munkaerő legyen a fontos és például a technikum meg az okj hátrébb szoruljon.


Emellett minden cég igénye más, így értelmetlen lenne eszerint átdolgozni a felsőoktatást. Ellenben ha annyira szar és fölösleges lenne az egyetemi rendszer által adott tudás, nem várnának el a pozíciók túlnyomó többségében diplomát vagy azzal egyenértékű tapasztalatot (amire meg már az iparban vagy kiképezve és addig is termelsz).



Mellesleg mucika, pont egy szerinted nem top diplomával keresem magam rongyosra pénzügyi területen... Miről beszélünk akkor?

2022. máj. 15. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Addig piacképes valami, amíg hiány van belőle. Aztán ha majd a most piacképes munkaköröket betöltenék, vakarhatnád a tökeidet, hogy mi legyen azokkal a szakokkal, amik így hiányszakmák lesznek és fordul a kocka.


Nem top papírnak definiálod a gazdasági szakokat, miközben olyan hülye vagy a világgazdasághoz, mint a seggem.

2022. máj. 15. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!