Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hova erdemes mennem?

Szerintetek hova erdemes mennem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg 17 eves vagyok, 11.es. Egy egeszsegugyi iskolaban tanulok, mert erdekelt nagyon a szakma, de a jelenlegi egeszsegugyi helyzetre valo tekintettel es a gyakorlatokon szerzett tapasztalataim miatt nem szivesen dolgoznek az egeszsegugyben. A matematika nagyon gyengen megy, nem is szeretem, magyarbol es tortenelembol jo vagyok, illetve az angol is nagyon jol megy. Szerintetek milyen szakon kene tovabbtanulnom? Esetleg a pszichologiat es a jogot neztem. Ti mit gondoltok?

2022. máj. 15. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, ez ennyhén off-topic lesz, de szichológia szakosként mondom: ne B-opcióként válaszd ezt. Persze értem, mit mondasz, de ezt a szakot (meg sok másikat is) nem jó ötlet úgy elkezdeni, hogy nem akarod mindenképp ezt csinálni. Nem egy elképesztően nehéz szak, de nem is könnyű, és elég sokáig tart, mire elérsz vele valamit. 5 év egyetem kell ugye, hogy pszichológus legyél, de utána is ajánlott 2-4 éves szakképzéseket, módszerspecifikus képzéseket csinálni, ha jobb állást szeretnél, vagy esetleg magánba akarsz később menni. Ezek nem olcsó képzések, ráadásul munka mellett kell a többségüket végezni.

Pl. ahhoz, hogy mentális betegekkel foglalkozhass, el kell végezni a 4 éves klinikai szakképzést az MA után. Nem olcsó, és olyan munkahely kell hozzá, ahol klinikai jellegű munkát tudsz végezni. Ez legegyszerűbb esetben a kórház lenne, csak ott meg alig van állás, úgyhogy elég nehéz bejutni (de cserébe most ők elég jól keresnek). Egyébként meg hiány van klinikai szakpszichológusokból... :) Szóval itt is megjelenik az egészségügy "csodás" állapota.

De nyilván vannak más területek is, például a tanácsadás vagy a munkapszichó, úgyhogy viszonylag sok irány közül lehet választani. Viszont tényleg nem biztos, hogy megéri ennyit küzdeni valamiért, ha nem biztos benne az ember, hogy ezt akarja csinálni. Nem lebeszélni szeretnélek, mert én is szeretem ezt tanulni, csak szerintem elég sokan nem látják át előzetesen, hogy ez nem annyiból fog állni, hogy elvégzem a mesterképzést, aztán máris megrohamoznak a kliensek, és elkérhetek 15 ezret egy 50 perces ülésért. Mert lehet, hogy évekig iskolapszichológusként kell dolgozni (a szintén "remek" tanári bértábla alapján), és közben csinálni kell valami képzést, hogy lehessen utána másfelé menni. Nyilván nem csak az anyagiak számítanak, de ilyen fizetések és ilyen árak mellett érdemes átgondolni ezeket a dolgokat is.

2022. máj. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen pont ezert gondolokodok ezen nagyon, mert erdekel es szeretem is, de nem biztos, hogy megeri ezzel foglalkozni a munkakorulmenyek es nyilvan a fizetes miatt is. Nem szeretnek olyat tanulni meg 5+ evig, amit nem becsulnek meg annyira, mint kene.
2022. máj. 15. 14:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha engem az egészségügy érdekel, akkor akármilyenek a körülmények, mégis csak ott helyezkednék el, ráadásul ez az egyik olyan terület, ami mindig biztos megélhetést nyújt. A másik a posta és a MÁV. Sokféle terület lehet az egészségügyben.
2022. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!