Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet minőségesen tanulni?

Hogyan lehet minőségesen tanulni?

Figyelt kérdés
Megtanulom amit kell , de azt hamar el is felejtem és kell 1-2 óra mire télleg jól megy ... valami tanulási tippekre lennék kíváncsi amivel hatékonyabb a tanulás és , hogy a koncentrációm is megmaradjon valamennyire...

#tanulás #Hatékony módszerek
2022. máj. 17. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Készíts gondolati térképet.

Tehát ha vannak összefüggő dolgok, de csak folyó szövegben találkozol velük, akkor rajzolj egy kört egy lap közepére a központi elemmel, és aztán kössél hozzá más dolgokat. Pl. emberi vérkeringés középen. Hozzá kapcsolódó paca: a vér összetétele. És akkor a vér összetételéhez odahúzod, hogy... vörösvérsejt, fehérvérsejt, akármi.


Készíts jegyzetet. 40%-kal jobban megjegyez az ember valamit, ha nem csak olvassa, hanem írja is. A jegyzetből készíts puskát, az még jobban segít, mert már kétszer írod le.


A telefont tanulás közben rakd el messzire. Kapcsold ki, az a legjobb. Nincs olyan, hogy ötpercenként rá kell nézni. Meg fog várni, hidd el.

Tévét, rádiót, más hangforrást is kapcsolj ki. Amikor tanulás van, akkor csak tanulás van, megszakítás nélkül.


Képzeld el, hogy ha tanár lennél, hogyan tanítanád meg ugyanazt az anyagot másoknak. Hogyan magyaráznád el valakinek, aki jóval fiatalabb, mint te? A tanárok zöme is akkor tanulja meg végleg a tananyagot, amikor először elkezdi tanítani.

2022. máj. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én összefoglalókat szoktam írni. Amiben minden lényeges rész megemlítésre kerül. Ennek ki kell férnie pár oldalra. (én két oldalra zsúfolok rá mindig)

Ezeket utólag átnézni már könnyű. A hátránya, hogy egyszerre feldolgozni az anyagot így hosszú idő. De erre van a cornell módszert. Felosztod a füzeted három részre. Az egyik részen jegyzetelsz, a másik részen összefoglalod a jegyzetben írtakat, a harmadik részbe pedig kulcsszavakat írsz.

Órán csak jegyzetelsz! A kulcsszavakat otthon írod ki és az összefoglalót is otthon készíted el a nap végén!!! Vagyis nem halogatod, mert akkor felhalmozódik az összefoglalandó mennyiség. De azt is csinálhatod, hogy minden óra után összefoglalót írsz.

2022. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!