Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok, hogyan memorizálját...

Orvosisok, hogyan memorizáljátok a latin megfelelőket, testrészeket, stb?

Figyelt kérdés
Teszem azt, kaptok egy képet a koponyáról pl, és meg kell nevezni bizonyos (vagy akár az összes) részeit. Ha ehhez hozzájön még a test többi része is, hogyan marad meg tartósan mi micsoda, mit hogy hívnak?

2022. máj. 19. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
kb. ugyanúgy, mint a nyelvtanulásnál a szótárazás...
2022. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Először sok ismétlés, aztán használat közben rögzül igazán.
2022. máj. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Úgy, hogy muszáj.
2022. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3 módszerem van.


Egyik ugye a sok ismétlés.

Másik, hogy ha tudod a magyar megfelelőjét, logikusan jobban megmarad.

A harmadik (kissé beteges, de nyelveknél is sok szó így maradt meg),hogy nagyon elvonatkoztatott dolgokhoz párosítom.


Pl. anno a kéznél a legtöbb izmot csoportokra bontottam.

Ugye kézfej, ujjak, stb

Adott 5 ujj.

Mi a családban 5-en vagyunk, így minden izom eredéshez és tapadáshoz társítottam egy család tagot, hozzá egy kis történetet.


De minden lehetetlen hülyeséget kitaláltam.

Számokhoz, napszakhoz, időjáráshoz, stb. társítottam.


Vannak nagyon ötletes kis trükkök, amiket a tanárok is elmondanak, pl egy nagyon egyszerű;


Vena cephalica

Vena basilica.


Itt a "c"-t k-nak ejted.


A basilica b-vel kezdődik az van Belül, a másik kiejtésíleg k-val kezdődik, az van Kívül.


Illetve nagyon sok szó ismétlődik.


De ahogy a gyakvezérünk mondta, elég mindennek a felét megtanulni, mert a jobb oldalon ugyanazok a csontok, izmok vannak mint a bal oldalon. :)


Ez persze a későbbiekben már nem ilyen egyszerű, (belek, lép, máj...), de addigra nagyon sok latin szót és kifejezést megtanulsz, így nem kell még azzal is kűzdened, hogy bár tudod miről van szó, de nem tudod megnevezni.

2022. júl. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!