Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Latin érettségi tippek?

Latin érettségi tippek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Októberben szeretnék emelt latin érettségit tenni. A szóbelitől viszont nagyon félek. Van valakinek tippje, hogy milyen témákat kell nagyon tudni a kulturtöri részhez?

2021. aug. 23. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a fordítás meg a nyelvtan az alap. Kultúrtöriből a római élet c könyvet kívül-belül, nagyobb szerzők alap életrajza, irodalomtörténet főbb korszakainak szerzői (aranykorhoz, ezüstkorhoz tudd az auctorocat társítani), római történelem alapjai, főbb mitológiai történetek, Pompei, Forum Romanum, memoriterek minden fő szerzőtől. Igazából elég sztenderd dolgok. Nekem az egyetlen extra az volt, hogy mindenkinek adtak egy reneszánsz festményt vagy szobrot, amit értelmezni kellett: ki/mi van rajta, milyen esemény, milyen antik hatások érvényesültek a reneszánsz művészetben.


Mik a terveid a latinnal amúgy?

2021. aug. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!!Leginkább azért tanulom, mert szeretem és szerintem nagyon logikis nyelv. Egyébkén a plussz pontok miatt emelzezek ebből😁
2021. aug. 29. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2: akkor jó választás, mert nem sokkal nehezebb az emelt, mint a közép. De azért egyetemen tanulj valami rendes szakon :) (klaszfilt végeztem, nem volt jó döntés).
2021. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Semelweis gyógytornászkara a cél 😁
2021. aug. 30. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!