Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rezidensi jelentkezés. Mi...

Rezidensi jelentkezés. Mi van, ha sehová nem vesznek fel?

Figyelt kérdés

Sehol nem vagyok ismerős, nincs senkivel lebeszélve, hogy xy helyre megyek majd dolgozni, mint sok évfolyamtársamnak. Ahol szívesen dolgoznék, oda a "hivatalos" úton jelentkeztem, de jelezték, hogy csak később (nyáron) foglalkoznak ezzel, szóval akkor várjam a visszajelzést. Viszont tisztában vagyok vele, hogy ha más is jelentkezett, akit esetleg ismernek az adott helyen, akkor nincs esélyem bekerülni. Több helyen viszont május végéig lehet csak jelentkezni.


Szóval a kérdés, hogy abban az esetben, ha mondjuk augusztusban kiderül, hogy mindenhová, ahová jelentkeztem mást vettek fel helyettem, mi történik?


Egy konkrét szakma érdekel, mindenképpen ezzel szeretnék foglalkozni. Ha beadnám a jelentkezésem "z tervként" mondjuk családorvos képzésre, akkor is mindenképpen megpróbálnék átmenni az eredeti célomra, amint lehet (szóval elpazarolnék egy évet).



2022. máj. 22. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem pazarolnál el 1 évet, mert a törzsképzés azonos. De rezidensként csak pályázattal lehet tanulni.
2022. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Mi lenne? Ha nem vesznek fel sehova, akkor nem lesz munkahelyed. Valahogy meg kell oldanod, hogy legyen hol lakni és mit enni.


A következő dolgokat teheted, ha nem jön össze a kiszemelt szakterület:

1) Elmész rezidensnek másik szakterületre, ahol a törzsképzésben vannak átfedések a kiszemelttel. Elkezded a törzsképzést, aztán ha sikerül váltani, elfogadtatod az elvégzett gyakorlatokat.

2) Elmész osztályos orvosnak olyan osztályra, ahol lenne gyakorlatod a törzsképzés alatt. Ha sikerül váltani, megpróbálod ezt az időt elfogadtatni (nem mindig sikerül).

3) Elmész osztályos orvosnak bárhova.

4) Elmész rezidensnek bárhova (ez szuboptimális, mert fogy a támogatott időd, ha nem tudsz semmit elfogadtatni).

5) Elmész plazmaközponthoz, hajat beültetni, gyógyszercéghez, stb.

6) Csinálhatsz akármi mást is. Senki nem mondja meg, mit csinálj.

2022. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezeket az opciókat tudom, inkább arra irányult a kérdés, hogy van-e lehetőség rezidensnek jelentkezni más szakterületre később is (ha mondjuk maradt üresen hely), vagy ha most május végéig nem adom le a jelentkezésem, akkor ennyi volt. Szóval mindenképpen adjam-e be most "biztos ami biztos" alapon a jelentkezésem olyan helyre, ahová szinte biztosan felvesznek (aztán mondjam le, ha közben kaptak az alkalmon, hogy végre valaki jelentkezett), vagy ráér akkor is, ha már ténylegesen kiderült, hogy nem vettek fel oda, ahová egyébként szerettem volna menni.
2022. máj. 23. 08:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja ez nincs központilag szabályozva, bármikor tudsz állást pályázni, munkaviszonyt létesíteni és szakképzésbe lépni (ha van hely).
2022. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból: milyen szakterületen szeretnél elhelyezkedni?
2022. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Inkább nem írnám le, de alapvetően nem olyan terület, amiért végzős hallgatók százai állnak sorban, mint a nőgyógyászat, sebészet és hasonlók. Viszont nem is hiányszakma, nem keresnek sok helyen rezidenst (legalábbis nyilvános oldalon hirdetve nem, személyesen érdeklődve már biztos több az opció).
2022. máj. 23. 18:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Újra 5-ös vagyok: Fura egyébként, hogy anoniman is tartasz attól, hogy leírd, milyen szakmában szeretnél elhelyezkedni. Csak azért kérdeztem, mert ha belgyógyász szeretnél véletlenül lenni, és el tudod Svédországot képzeni magadnak, akkor lehet, hogy tudnék segíteni.
2022. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem belgyógyászat, és nem szeretnék külföldre menni, de köszi.
2022. máj. 23. 20:03
 9/12 anonim válasza:
100%
Szia! Én is idén végzek az orvosin és utánakérdeztem, van olyan lehetőség, hogy a képzőhely, ahova szeretnél menni, nem szeptembertől, hanem novembertől vesz be a képzésbe. Ha nem fértél be, pályázhatnak új helyekre, mert van egy ún. újraosztás, ahol felosztják azokat a rezidensi helyeket, amelyeket nem töltöttek be azok között, ahova meg túl sokan jelentkeztek. :)
2022. máj. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 9.válaszolónak igaza van.:)

Érdeklődni kell az adott helyeken. Én majd két év múlva fogok( remélhetőleg végezni), amit kinéztem most magamnak , ott nincs meghirdetve hely. Viszont ilyen módon pályáznának.

2022. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!