Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségi ingatag...

Szóbeli érettségi ingatag lelkiállapottal?

Figyelt kérdés
Olyan problémával küzdök hogy kb. egy hét múlva lesz a szóbeli érettségim. Töriből emeltezek, de alig tudok valamit. A tematikák felét még nem tanultam, amit tanultam is alig megy, egyszerűen rettegek. Most már éjjelente sírógörcseim is vannak (fiú létemre, amit szégyellek hogy ilyen gyenge a jellemem). Alapból nem vagyok jó lelkiállapotban. Tavaly ilyenkor buktam meg a forgalmi vizsgámon is amin a vizsgabiztos eléggé kiosztott, utánna pedig még 2-szer megbuktam és nem is lett jogsim. Félek hogy itt is majd kapok a vizsgabiztosoktól, szívem szerint be se mennék, de tudom hogy azzal csak rontanék mindenen. Jelenleg már egyébként nagyon megbántam hogy egyetemre jelentkeztem és emeltezek. Hiba volt, nem az ilyeneknek való szerintem. Teljesen összetörtem

2022. máj. 24. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Ameddig nem tudatosul, hogy a gondolkodásodon, érzelmi- és lelkiállapotodon szükséges változtatni, addig a jelenlegi állapot fog uralkodni rajtad.


Az biztos, hogy ennyire negatív állapotban nem tudsz kiemelkedően teljesíteni. De, szerintem ezt te is tudod, csak megerősítésre vársz (ez pedig az önbizalomhiány ismérve).


Megoldásokban kell gondolkodnod, vagyis meg kell tanulnod:

- relaxálni,

- meditálni (tudatosuljon, hogy nem vagy azonos az érzelmeiddel, gondolataiddal),

- lelkigyakorlatozni,

- optimálisan beosztani az idődet,

- új, hasznos szokásokat kialakítani.

2022. máj. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Rohanj el könyvesboltba és vedd meg az emelt töri érettségi vázlatok könyvet, és kezdj el tanulni rettegés helyett. Mindenki f0sik, én is f0stam. Fontos, hogy ha így állsz, ahogy, akkor tűzd ki célul, hogy legkésőbb holnap estig nézd át mindet. Utána a hét végén még egyszer az egészet. Foglald össze magadnak HANGOSAN a tételeket, a logikára koncentrálva. Játszd el, hogy ott vagy, kihúzod és mondod.
2022. máj. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
69%

Kedves Kérdező!

Teljesen átérzem a helyzeted, én is szintén történelemből emeltezek, egyetemre jelentkeztem, de közben egy lelkironcs vagyok, 0 önbizalommal.

Azt tudom neked is tanácsolni, amivel magamat sikerült annyira stabilizálnom, hogy túléljem ezt az egészet, aztán majd lesz ami lesz. Először is nyugodj meg, ha úgy érzed pihenj egy napot, kapcsolódj ki, hidd el nem ezen fog múlni és tiszta fejjel sokkal pozitívabban fogod látni az egészet. Ha ez megvolt akkor pedig állj neki átolvasni a tételeket, ha nincsenek kidolgozva könyvesboltban betudsz szerezni egy vázlatos könyvet, ami a túléléshez elég...de ha 4 évig tanulgattál még jobban is sikerülhet, az atlaszban csomó infó van + a források.

Ne keseredj el, kitartás! Menni fog, bármennyire is reménytelennek érzed most!

2022. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Hasonlóan vagyok én is, a lelki állapotom miatt nem igazán ment eddig tanulni, és ugyan úgy történelemből emeltezek, viszont hidd el, ha vannak tételeid, esetleg van egy olyan könyved, ami összefoglalja azt a harminc témakört, akkor ha belelapozol látni fogod, hogy már majdnem mind ismerős. Az írásbelire való felkészülés TELJESEN lefedi a szóbelit (habár fordítva már nem igaz) így ha azt jónak érzed, akkor megnyugodhatsz, mert olyan borzalmas a szóbelid sem lehet.


Egy hét kevés idő, amit csak tudsz nézz át, viszont ajánlom, hogy azokkal kezdj, amiket nem annyira értesz vagy esetleg eddig nagyon bele sem szagoltál. Vannak potya tételek, amikről akkor is tudsz beszélni, hogy ha egész életedben ki sem nyitottál egy tankönyvet sem.


Szóval ne aggódj, egyszerűen csak készülj és mással nagyon ne foglalkozz.

2022. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én is idén érettségiztem és pontosan átérzem amit éreztek. Ugyanebben a helyzetben találtam magamat mostanában.

Bár én nem történelemből, hanem magyarból emelteztem, de a szóbeli ugyanekkora kihívás.

Ahogy lementek az írásbelik egyből csak a magyar szóbelivel foglalkoztam, azt tanultam hogy június 1-jén -tehát egy nap múlva- jól teljesítsek.

Jelenleg úgy érzem, elbsztam ezt a majdnem egy hónapot nagy semmittevésekkel és szinte semmit sem tudok a tételekből.

Folyamatosan a sírógörcs kerülget és most is itt van lassan hajnali 2 óra és még egy percet se tudtam aludni... Álmatlanságot okoz a stressz.


Én csak annyit tudok tanácsolni, amit megpróbálok majd én is betartani, hogy az utolsó napon már ne tanulj szóbeli előtt. Biztos csak jobban be fogod magadat stresszeltetni.

Vedd meg a tételes könyvet és olvasd át a tematikákat minimum kétszer! Nem fog olyan sok időbe telni, főleg ha a Corvina kiadót veszed meg, az nem egy vastag könyv. Még sok mindent a fejedbe tudsz ütni. Plusz az sem mindegy milyen lett az írásbelid. Ha jól sikerült, biztos már a tételek felét tudod is. Mikor mész szóbelire?


Én is sírtam amiatt hogy nem kellett volna bevállalnom az emeltet, és sokszor azon tűnődtem, hogy mi lesz velem az egyetemen, annak tekintetében hogy jelenleg hogyan reagálom "csak" egy érettségire.

Ezt már bevállaltuk, vigyük is véghez!

Hajrá!

2022. máj. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

# 5

Csütörtökön fogok szóbelizni😬. Egyébként köszönök mindenkinek minden segítő szándékot! Valamibel stabilabb vagyok most.

2022. máj. 31. 23:17
 7/10 anonim válasza:
100%
Hat en holnap ilyenkor tul leszek mar rajta. Jo lesz visszaneznj amit most irok. Igazab 3n is aterzrm es konkretan alig tanultsm bar 45 pont meglett de ennek fele kellene nekem szobelin. Nem vagyok vallasos, de szerintem add isten kezebe a sorsod en is igy teszek.
2022. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Hogy ment?
2022. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

Köszönöm hogy kérdezed, rendes tőled!

Szerencsére jól ment! Velesleges volt ennyire rágörcsölnöm. Szerencsém is volt mert olyan tételt húztam ami jól ment.

2022. jún. 9. 00:11
 10/10 A kérdező kommentje:
Felesleges*
2022. jún. 9. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!