Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem fogadják...

Mi történik, ha nem fogadják el a diplomadolgozatomat?

Figyelt kérdés

Mi történik abban az esetben, ha leabszolváltam, de nem fogadják el a dolgozatomatat?


Újra kell felvételiznem, vagy újraírhatom és leadhatom a következő félévben? Ugyanezzel a címmel le lehet adni a javított verziót, vagy teljesen újat kell írnom?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. máj. 29. 23:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*dolgozatomat
2022. máj. 29. 23:36
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell újra felvételizned, hogy jut ilyen eszedbe?! És mért ne írhatnád ugyanazzal a címmel? De legfőképpen miből gondolod, hogy nem fogadják el? Azért van a konzulens, hogy segítsen benne. (Kivéve persze, ha plagizáltál, mert akkor tényleg nem fogadják el.)
2022. máj. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Nézd meg mit ír az egyetem szabályzata. Nálunk úgy van, hogy a következő félévben adhatod be az átdolgozott szakdolgozatot. (Egyébként nem tudom mindenhol így van-e, de nem is lehet abszolválni szakdoga nélkül, mert van egy külön szakdolgozat felkészülés nevű kötelező tárgy, és a témavezető írja be hogy teljesítetted vagy sem.)
2022. máj. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Leírom akkor részletesen:


Ezt a diplomadolgozatot már egyszer elfogadták, megvédtem és ötös lett a védés.


Sajnos azonban nem sikerült az utolsó tantárgyam az adott szakon, ezért újra kellett felvételiznem.


A hiányzó tárgy meg is lett azóta, de a szak közben átkerült egy másik karra, ezért újból meg kell védenem a dolgozatot a bürokráciának köszönhetően.


Most új bírálót jelölt ki a témavezetőm, aki írásban kettest javasolt a dolgozatra, miután iszonyat ellenséges, támadó hangnemben konkrétan mindenbe belekötött. Minimum pontszámot javasol rá, ami épp csak eléri a kettest.


Szerintem így akarja a fickó demonstrálni, hogy ami az orvosin ötös, az a népegészségügyi karon csak kettest ér (közröhej).


Erősen gondolkodom azon, hogy el se megyek a szóbeli védésre, hiszen nyilvánvaló, hogy ott is ízekre fog szedni. Azt sem szeretném, hogy egy kettes diplomadolgozat lehúzza az államvizsga osztályzatomat, hiszen sajnos beleszámít.


Nem tudom miért kell ezt csinálni, de teljesen tanácstalan vagyok és nagyon elszomorítónak gondolom ezt az egész helyzetet...

2022. máj. 30. 02:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiányzó tárgy nélkül hogy lehetett megvédeni a szakdolgozatot egyáltalán? Ilyen nincs. A védés az államvizsga része.

Ha új képzést kezdtél, az is kétséges, hogy újra beadhatod-e ezt. Ha igen, akkor teljesen új védés lesz.

2022. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Ahhoz, hogy valaki megvédje a szakdolgozatot abszolválni kell, ahhoz pedig meg kell lennie az összes tárgynak. A másik az, hogy egy tárgy miatt miért kellett újrafelvételizned? Vagy annyiszor megbuktál már? Azt sem értem, hogy hogyan adhatod le ugyanazt a szakdolgozatot, akár ott írtad, akár máshol.


Nálunk úgy van, hogy ha nem mész államvizsgázni és le se adod a szakdolgozatot akkor folytathatod ugyanazt, de ha leadod és megbuktatnak a védésen akkor teljesen újat kell írni.

2022. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
A kérdező valószínűleg a konzulenstől kapott 5-t rá, ezt gondolja védésnek.
2022. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Erre a szakod egyetemed TO-ja tudja a választ
2022. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem a témavezetői jegyet gondolom védésnek, az utóbbi tényleg megtörtént. Méghozzá online, a covid miatt. 3 fős bizottság előtt.


Az államvizsga külön napon lett volna, arra ugye nem mentem el, mert nem sikerült az a tantárgy.


Mint ma kiderült, senki sem tudja, hogy a védés hogyan történhetett abszolutórium nélkül.


Az is kiderült, hogy az ÁOK és az NK közti jelenlegi szardobálás miatt, bizonyos emberek szakdolgozói közül senki sem számíthat kettestől jobb jegyre.


Ez van.


Azért köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 30. 16:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, őszintén együttérzek, ez azért nagyon meredek. Melyik egyetem?
2022. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!