Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diplomadolgozatot egyes...

A diplomadolgozatot egyes szám első személyben kell írjam?

Figyelt kérdés
Nekem egy robot építése a témám. Egyes szám első személyben írjam le lépésről lépésre mit csináltam, vagy pl "most ez be kell tenni ide, utána majd oda"?
2013. márc. 16. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd a konzulensed, én a kutatásom és az interjúim E/1-ben írtam.
2013. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
én úgy tudom, hogy inkább többes sz. első személy, azaz "mi", pl. tegyük ezt most ide, majd helyezzük oda.... Egyébként ha nem muszály, nem kell személyt használni, inkább semleges formát kell alkalmazni "miután áttevődik a ... az edénybe, észrevehető, hogy..."
2013. márc. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt legkorábban csak hétfőn tehetném meg, viszont addig még írhatok pár oldalt.

Szerintem megfelelőbb az egyes szám első személy, mert senki nem arra kíváncsi, hogy mit, hogy kell hanem, hogy én hogyan csináltam. Az én eredményeim a fontosak.

2013. márc. 16. 22:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha a "mi"-t használnám akkor inkább valami használati utasításnak hangzik...szerintem. A semlegesen én is gondolkodtam, mert az sem lehet rossz választás. De akkor például ha azt akarom mondani, hogy xy programot használtam, mert ebből az szempontból egyszerűbb, akkor nem írhatom, hogy ezt a programot kell használni.
2013. márc. 16. 23:02
 5/8 anonim válasza:

olvass bele néhány tudományos cikkbe... nem igazán találsz olyat, ahol a szerző egyes szám eslő személyt használ. Nekem a prof. hívta fel a figyelmemet, így az én dolgozatomban "vizsgáljuk meg", "vegyük példának ezt meg azt", "megfigyelhető, hogy ez esetben így vagy úgy" stb...

majd írj, hogy mit mondott a te prof.-od is, kíváncsi lennék rá! :-)

2013. márc. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp megkérdem. Nem állítom, hogy nincs igazad, csak mondtam, hogy nekem receptnek tűnik így, de ettől még lehet, hogy ez az elfogadott. Habár szerintem nagyban függ a témától és a dolgozat típusától is.
2013. márc. 16. 23:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Személytelenül kell írni
2013. márc. 18. 18:27
 8/8 anonim válasza:
köszi, kedves tőled, h nem felejtetted el megírni :-)
2013. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!