Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes így kihoznom szóbelin...

Érdemes így kihoznom szóbelin magamból a legtöbbet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ma tudtam meg az érettségi eredményeket, igazából elégedett vagyok, mert semmit sem készültem, és egyetemre sem szeretnék menni, mert más terveim vannak.

A probléma az, hogy nagyon maximalista vagyok, és képes lennék bemagolni 100 tételt 2 hét alatt, csakhogy jobb eredményem legyen, de tudom, hogy teljesen felesleges, mivel nem megyek tovább tanulni. (szerencsére megutáltatták velem 4 év alatt az egész oktatást, és biztos vagyok benne, hogy nem lenne energiám még 4 évet minimum egyetemen töltenem, ahol még sokkal rosszabb a helyzet)


Pl töriből 62 pontom lett, viszont képes lennék megtanulni szóról szóra egy szóbelit, de teljesen felesleges, mert nem megyek egyetemre és nem érdekel ez az egész, nem lenne maxos szóbelivel sem jobb jegyem, csak jobb százalékom.


Mit tegyek olyankor, ha utálok tanulni, semmi értelme nem lenne a jobb eredménynek, de túlságosan maximalista vagyok? Hogy rendezzem le fejben a dolgokat úgy, hogy tudom, hogy nem kellene magam kínoznom a tételekkel, viszont mégis megteszem ezt, mert mindig mindenből a jobbat akarom kihozni, de ez most teljesen felesleges.


Járt valaki hasonló cipőben?



2022. máj. 30. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "képes lennék megcsinálni, ha akarnám" nem más mint önámítás, amivel a lelkiismereted próbálod nyugtatni, mert te is érzed, hogy ezúttal nem fog menni tanulás nélkül. Ha tényleg maximalista lennél, nem az egódat akarnád védeni (hogy eddig ment ez tanulás nélkül is) hanem tanulnál.
2022. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem védem az egómat, és tisztában vagyok vele, hogy tanulás nélkül nem menne.


4 évig végig jeles/kitűnő voltam (pont a maximalizmusom miatt), nem áll messze tőlem a tanulás azt elhiheted, de így, hogy változtak bennem a továbbtanulással kapcsolatos dolgok és utolsó évre megutáltam ezt az egészet, így feleslegesnek érzem megtanulni a dolgokat szóbelire, és pont emiatt vagyok nehéz helyzetbe, mert akarom is, mert mindig mindenből a legtöbbet szeretném a képességeimhez mérten kihozni, de nem is, mert egyrészt tudom, hogy most felesleges lenne ezzel kínoznom magam..


Érdekes helyzet az biztos..

2022. máj. 30. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is maximalistának tartom magam, így (talán sajnos) nem merült fel bennem, hogy lazábban veszem, hanem mindig megpróbáltam az aktuális helyzetből a legtöbbet kihozni, már "csak a rend kedvéért".


Én azt csinálnám, hogy ha van más fontosabb, hasznosabb dolog, amit ebben a pár hétben tudnék csinálni és a felesleges tanulás elvenné az időt, akkor megpróbálnék arra koncentrálni és nem másra gondolni. Ha viszont nem, akkor a lelkiismeretem nem hagyná, hogy ne foglalkozzak vele.

2022. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2, De a kérdésed elején még azt írtad, hogy semmit sem készültél az érettségire. Akkor most tanultál eddig vagy sem? :)

Most biztos hogy le kéne ülni tanulni. Ha nem vagy ehhez hozzászokva, és félsz a kudarctól, lehet hogy könnyebbnek tűnik feladni, de próbáld meg megtenni ami tőled telik.

2022. máj. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kb 2 hét múlva vége az egésznek, ennyit bőven megér még tanulni, hiszen nem tudhatod hova kerülsz pár év múlva. Lehet később mégis mennél egyetemre, a világ legnagyobb baromsága lenne most lehúzni az összes pontodat egy ilyen hisztivel.
2022. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Update:

Most kaptam kézhez az érettségi bizonyítványt.

Minden szóbelim maxos lett, mindenből kaptam dicséretet (még németből is, pedig abból tényleg a minimumra mentem.. :D)

2022. jún. 17. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!