Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért gondolják a legtöbben,...

Miért gondolják a legtöbben, hogy a történelem emelt érettségi a legkönnyebbem teljesíthető tantárgy?

Figyelt kérdés
Emelt szinten!

2021. jan. 5. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Mert az emberek hülyék.

A matek emelt a legkönnyebb. Méghozzá azért, mert nem sokban különbözik a középtől, persze kicsit komplexebbek a feladatok, és a középhez képest nincs sokkal több témakör benne (deriválás, integrálás, határérték számítás alap szinten, illetve amiket kipakolnak a középszintről, mint nem olyan régen a logaritmus).

Nyilván az is igaz, hogy akinek nem megy a közép, annak az emelt sem sikerülhet jóra, de ez minden érettségire igaz.

2021. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
A történelem közepesen nehéz tantárgy. Nem annyira nehéz, mint a művtöri, filozófia vagy ének; de még a magyarnál is könnyebb szerintem. De nehezebb, mint a potya tárgyak (info, hittan).
2021. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a törinél meg van adva, hogy milyen témaköröket kell tudni és ha azokat megtanulod (és tudsz esszét írni), akkor nem érhet meglepetés.

Míg például egy magyar emelt gyakran inkább szerencse kérdése, nem lehet rá konkrétan tanulni, műveltség kérdése az egész.

Biosz emelten is nagyon könnyen belekérdezhetnek olyan apróságokba, amiket még a tankönyv sem írt, sok helyen tudsz egy-egy pontot elveszíteni.

Az elsővel nagyon nem értek egyet, a középnek a 70%-a abból áll, hogy a függvénytáblából kikeresed a képleteket, néhány olyan feladat van, amin gondolkodni is kell. Az emelt feladatok sem vészesen nehezek, de mindig kell egy ötlet ahhoz, hogy el tudd kezdeni őket. A szóbelire pedig nagyon komolyan tudni kell a tételeket, a bizonyításokat, és számolni kell függvénytábla nélkül.

Nem leértékelni szeretném a töri emelt érettségit, de szerintem tényleg az az egyik legegyszerűbb az emeltek közül.

2021. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért a legkönnyebb a nyelvi elvileg. Legalábbis ilyen statisztikát láttam,ahol össze volt gyűjtve,és persze angolból volt a legjobb eredmény,majd német,és a töri. Én magyarból emelteztem,és vicces mert töri emeltes osztálytársam meg azt hitte rosszul lettem felkészítve,mikor szerintem fogalma sem volt,hogy egy magyar emeltnél az egesz tök random,nem lehet verselemzést betanulni,nem lehet egy x témának reflektálót betanulni,hanem vagy teljesen jó uton haladsz,vagy nem,és ezt te ott nem tudod,hogy most jól értelmezel-e még ha tudsz 1-1 infót is pl metaforákra,szimbólumokra értve. Soha semmi nem elég. Én nem mondom,hogy könnyű a töri,nekem inkább azt ajánlották,de én nem tudtam volna felkészülni,mert nem érdekelt. A töri inkább kiszámíthatóság szempontjából jelenthet könnyebbséget,hogy tényekre épül,amik alapján az összefüggéseket meg lehet látni. Veszem a középszintet, ahol az a stratégia,hogy tanulj meg minden fontos témát és esszénél sem ér meglepetés,és ez tényleg így van. De törinél is megannyi információ kell,mindnek meg van a nehézsége. Ez az osztálytársam pl hiába tudott annyi mindent,érettségi előtt még próbálta a tanár megtanítani neki hogyan kell esszét írni,de ő meg tudta legalább jegyezni az információkat,úgy hogy képességtől függ. Nekem nehéz lett volna a töri.
2021. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, a nyelvekkel kapcsolatban igazad van, én azt bele se számoltam, nálunk aki elmegy nyelvből emeltezni (főleg előrehozottan) annak általában 90% fölött van.

És én sem azt mondtam, hogy mindenkinek egyszerű a töri, én a középtől is nagyon félek, és sose tanultam meg normálisan esszét írni.

2021. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű, ha a mennyiséget nézzük. Mi számít egyszerűnek? Nyilván a sült galamb nem repül az ember szájába. De én is azt mondom, a kevésbé szivatás tárgyak közé tartozik, ilyen a földrajz is amúgy.
2021. máj. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!