Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE kollégiumába mikor és...

Az ELTE kollégiumába mikor és hogyan kell jelentkezni? Mennyi az esélye, hogy felvesznek abba a kollégiumba ahova akarok menni? Mi alapján döntik el, hogy felvesznek - e?

Figyelt kérdés

Olvastam hasonló kérdést ezen az oldalon de ott nem működött a link ami a pontszámításhoz vezetett volna.

A KCSSK kollégium a legszimpatikusabb(lány vagyok és fontos lenne hogy szobánként legyen fürdő) illetve a TTK-ra szeretnék menni és elhelyezkedés alapján azt gondolom a legideálisabbnak.

200km-re lakom. 385 pontom lesz kb. Tanulmányi átlagom 4.7. Anyukám egyedül nevel.

Nem tudom, hogy ilyenkor még milyen szempontok kellenek.


Esetleg ha valaki mostanában ezt intézte és tudja, hogy hogyan kell az segítene nekem?


Tudom hogy még előtte fel kell, hogy vegyenek de nem szeretnék a kollégiumi jelentkezésről lemaradni és szeretném látni az esélyeim.



2022. máj. 30. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Augusztusban kell majd jelentkezni, ha TTK-ra jössz, a mentorok mindent el fognak mondani, nem fogsz lemaradni semmiről :)

És szerintem jó esélyeid vannak, hogy felvegyenek.

[link]

2022. máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Te is TTK-ra jársz és kollégiumba vagy?
2022. máj. 31. 13:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hahó :)


Én is az eltére szeretnék menni, úgyhogy kicsit utánaolvastam a dolgoknak. Augusztusban úgy tudom a neptunon keresztül lehet majd jelentkezni.


Egyáltalán nem biztos hogy abba a koliba fognak felvenni ahová menni szeretnél, mert vannak olyan kolik ahol mindig túljelentkezés van.

Mivel a KCSSK a legnagyobb és legmodernebb koli, sajnos oda is mindig túljelentkezés van.

Olvastam olyat is, hogy olyan koliba is felvehetnek, amit eredetileg meg sem jelöltél. Valószínűleg csak random beosztanak majd valahova, nem fogják nézni hogy neked melyik lenne a legjobb.


A pontok alapján döntik el, hogy felvesznek-e. Sok mindenre kaphatsz pontot, pl. lakóhelyed Budapesttől való távolsága, testvéreid vannak-e, egy főre jutó jövedelem, stb. Ezt egy dokumentumban megtalálod. Gondolom a jelentkezők számától és pontszámától függ, hogy hol húzzák meg a határt.

2022. máj. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is TTK-s vagyok, koliban, írj nyugodtan, ha van még kérdésed :)
2022. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. máj. 31. 23:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
NFK-nak is van még sima szockolija, de ott van 3 szakkoli is. Közelebb van a TTK-hoz is, 3 villamosmegálló, nyugis helyen van, viszonylag kulturált is.
2022. jún. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezek a szakkollégiumok hogy működnek?

Mikor és hogyan lehet bekerülni? Miért "hasznos" az nekem?

2022. jún. 2. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok pluszt ad az egyetemen felül. Plusz tudomány, általában ezek kisebb közösségek, nagyon családias és sok barátság kötődik. Ha tanáris/pszichós vagy az Illyésbe jeentkezhetsz, ha TTK-s alapszakos, akkor Bólyai, ha társtudos, akkor pedig Angelusz. Jelenleg ez a 3 Szakkoli van az NFK-ban, plusz ugye a sima szockoli, amibe Neptunon keresztül kell jelentkezni.
2022. jún. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! En is szinte ugyan igy vagyok mint te (minden teren amit leirtal), csak en a BTK-ra szeretnek menni. Valakinek ezzel kapcsolatban van akarmilyen tapasztalata?
2022. jún. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!