Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam érettségin… októberb...

Megbuktam érettségin… októberben érettségizhetek egy másik tantárgyból?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap tudtuk meg az írásbeli eredményeket. Minden 3-4-es lett, kivéve a szakmai…

Elértem a 12%-ot, mehetek szóbelire, de egyszerűen nem tudok normálisan tanulni a szóbelire.

Annyira nem szeretem, hogy 2-3x elolvasok egy tételt és egyszerűen azt sem fogja fel az agyam, hogy miről szól a tétel. Egyébként a tantárgy ágazati szakmai informatika. Már kilencedikben sem szerettem és tudtam, hogy nem szeretnék ezzel foglalkozni. Az lenne a kérdésem, hogy a 4 évből 3 évig tanultam fizikát amit szerettem is.

Ha elmennék magántanárhoz és felkészítene akkor októberben tudnék fizikából érettségizni, vagy muszáj lenne szakmai infóból?

El vagyok keseredve… Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. máj. 31. 08:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám is pótérettségit tett anno - ne keseredj el, mert ha nem ezen a területen, de az életben máshol biztosan sikerrel fogsz járni!


ÉRTÉKES VAGY!!!

2022. máj. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Bármiből érettségizhetsz októberben, de mivel nem ismétlő vizsga, lehet, hogy fizetős lesz, nem ismerem a pontos szabályokat, hogy mikor ingyenes - az biztos, hogy ha megbuksz a rendesen, akkor a következő októberin egyszer ingyenes a javító.
2022. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Ha ez kötelező érettségi tárgy volt, akkor nem választhatsz mást helyette. Ha nem az, akkor miért ebből jelentkeztél, ha nem is szereted és nem is tudod?
2022. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is ess neki, ne add fel, küzdjél!

Másodszor: mehetsz ősszel fizikából, valóban pénzért, mert nem lesz tanulói jogviszonyod. Ebben az esetben egy gimnáziumba kell beadnod a jelentkezést, mivel a szakképzésben kötelező a szakmai tárgy, a gimnáziumban nem. Gimnáziumi érettségit fogsz kapni, és nyoma sem lesz benne, hogy tanultál szakmát. Még ebben az esetben is, ha tényleg megbuksz, célszerűbb erőt venni magadon, és ősszel nekimenni ingyenesen a szakmainak még egyszer. Ha másodszor sem sikerül, akkor még mindig jelentkezhetsz fizikából jövő tavasszal, és kihasználtad a lehetőségeidet.

2022. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Tehát még megsem volt a szóbeli,de máris elkönyvelted hogy megbuktál...

Tanár függő az egész,de simán össze lehet hozni, minimális tudással a másik pontot is hogy meglegyen a 25 százalék.

Mint írtad a többi jó lett,igazából ha jófej a tanár "átrugdoshat" téged a szóbelin.

Én mint tanár,tuti átengednélek a minimális pontszámmal, ha csak ennyi választ el hogy bizonyítványt kapj. Így mindenki megmenekül a felesleges kálváriától. Alapból feleslegesnek tartom hogy pár pont miatt szivassanak egy diákot,de sajnos láttam már olyat a pontozási lapon, hogy kerek két pont választotta el a sikeres érettségi tárgytól szóbelin,és a tanár megbuktatta. Az ilyet elítélem...

2022. máj. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
#5, miért ítéled el látatlanban? Hallottad a vizsgáját? Ismered az összes körülményt? Nem mindig van ám választása a tanárnak, ha tisztességes akar lenni. Alapvetően a vizsgázó vizsgázik, a jóindulatú tanár csak próbál segíteni, de vannak korlátai. Le vannak írva a szempontok minden tárgyból, ha nem lehet többet adni rá, akkor nem lehet. Szerintem aki szívatásnak nevezi, és a tanártól várja el, hogy átmenjen a vizsgázó, az fordítva ül a bilire. Viszont az első részében egyetértek veled, én is arra biztattam a kérdezőt, hogy még ne adja fel, ez butaság lenne ilyenkor. Mert csak veszíthet vele.
2022. jún. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

#5 megkéne tanulni értelmezni,ismételt felesleges kötekedés helyett.

Áruld már el kit ítéltem el mikor?

Másold be kérlek azt a mondatom...


Ha elolvastad a kérdést,a kérdezőnek még meg sem volt a vizsgája..

2022. jún. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

"Másold be kérlek azt a mondatom..."

Jó, kérésed számomra parancs:

"Az ilyet elítélem..."

2022. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen,az olyan tanárt aki szivatja direkt a diákot a vizsgán. Például szimpátia alapon...

Véletlenül sem a kérdezőre értettem.


Magyar nyelvtan... Kötekedés helyett kiskancsóm..

2022. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Kedves szövegértésben gátolt kötekedő nagykancsó pedagógus barátom!

Kérlek, idézd, hogy szerinted hol írtam azt, hogy te a kérdezőre értetted!

Veled ellentétben én tudok olvasni, és világos volt, hogy a vizsgáztató tanárra értetted, és erre is válaszoltam. Azt hittem, van annyi ismereted magyar nyelvtanból, hogy ezt megértsd. De gy. k. átfogalmazom a mondatomat, habár anélkül is egyértelmű volt:

#5, miért ítéled el látatlanban a kérdező tanárt?

2022. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!