Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy diplomaosztó?

Hogy néz ki egy diplomaosztó?

Figyelt kérdés
Illetve meddig tart egy ilyen alkalom?

2022. jún. 2. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az örökkévalóságig, plusz három év. Érzetre legalábbis. A gyakorlatban 1-3 óra, attól függően, hogy hány embert kell végigvárni.

Mondanak egy raklapnyi közhelyet az eddigi hatalmas tanulmányi akadályok legyőzéséről és a jövő kifürkészhetetlen kihívásairól, aztán egyesével mindenkit kiszólítanak, és olyan emberek gratulálnak szívből, akikkel az elmúlt 3-6 évben jó, ha kétszer találkoztál.

Eddig két ember diplomaosztóján vettem részt meghívott vendégként, az életemet eluntam mindkettőn. Én mindhárom diplomámért csak bementem a tanulmányi osztályra és két perc alatt megkaptam.

2022. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, végignézheted az öt és fél órát... :))))


https://www.youtube.com/watch?v=_51nqxbMgsw

2022. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Maga a pokol. Két barátomét is végigültem/álltam/szenvedtem, a második ráadásul orvosdoktorrá avatás volt, így az még húzósabb volt. Ennyi közhely a világon nincs, konkrétan az összeset elpuffogtatták, meg a free-qutoes oldalról ment a recitálás, volt Wass Alberttől kezdve Steve Jobsig minden. Az avatásnál ráadásul megy az eskütétel, kisebb csoportokban, aztán maga az avatás. Én már azon gondolkoztam, hogy mennyire unhatják azok, akiknek ez valóban egy gyönyörű pillanat, hiszen ott mondják nekik, hogy "doktorrá fogadom".


Mi történt utána? Barátom: "ez K-va unalmas volt!" Ott hajbókoltam, nagyon gratuláltam, tényleg szívből, erre: "menjünk már innen, rámrohad a talár!" Mondom menjünk, de mesélj már, milyen érzés volt? Válasz: "az első hatnál még izgultam nekem milyen lesz, a tizennyolcadiknál már csak arra gondoltam, hogy legyen vééége"

2022. jún. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (elte ájk), összesen volt 30 perc. Húsz ember volt egy csoportba, így a hozzátartozók úgy jöttek, ahogy a beosztás volt.


A doktorrá fogadás meg max. 20 emberre volt méretezve, így a diploma átadás, és a doktorrá fogadás összesen volt 30 perc. Igazuk van, minek ezt elhúzni, és több száz embert összecsődíteni?

2022. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én holnap megyek a második diplomaosztómra (mesterszak), semmi értelme, emiatt nem is akartam elmenni, csak anyám kinyafogta. Egy baromság az egész, utálom az ilyen felhajtásokat, ahelyett, hogy bemennék a TO-ra és odaadnák a papírt, itt fogok bohóckodni. Az 1-3 óra stimmel, sok dologtól függ.
2022. júl. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!