Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az állatorvosi egészségügyi...

Az állatorvosi egészségügyi alkalmasságinál, mennyire fontos hogy például mestruációs problémákról tudjanak?😅

Figyelt kérdés

2022. jún. 5. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kerül szóba.
2022. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy orvosonként változik, hogy mit kérnek.

Nálam az volt a legfontosabb az orvosnak, hogy mennyire vagyok ájulós, hogy be ne ájuljak egy ló, marha alá. (Nem mondtam, hogy az lennék, hanem 20x rákérdezett, hogy biztos)

Másnál azért nem akarták megadni, mert milyen vékony, nem neki való. Miközben nála még kisebbek simán megkapták.

Valakinél vérvétel meg mindenféle vizsgálatot elvégeztek, másnál meg csak egy vérnyomásmérés volt.


Ha olyanhoz kerülsz akit érdekelne, hogy milyen a menstruációd, akkor vagy elmondod, ha van vele gond, vagy annyit mondasz, hogy minden oké.

2022. jún. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem tartozik a kizáró okok és tényezők közé:


"Kizáró, korlátozó okok és tényezők: olyan betegségek és/vagy állapotok, amelyek befolyásolják a szellemi, fizikai teljesítőképes-

séget, az érzékszervek működését és a kommunikációt (2. sz. melléklet)"

[link] (108. oldal)


Nyilván ha olyan a problémád, hogy azokon a napokon gyakorlatilag munkaképtelen vagy (nem tudsz koncentrálni, hirtelen elájulhatsz stb.), akkor arról tájékoztatnod kell az orvost. Ez nem kizáró ok, de munkavédelmi szempontból is fontos, hogy az ilyen időszakokban inkább legyél betegállományban.

2022. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!😊
2022. jún. 6. 00:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nyílt napon a rektor annó azt mondta, hogy azért kell, hogy pl aki allergiás az állatszőrre, annak nem való.


Ehhez képest én tudom olyanról, aki allergiás a macskaszőrre. Nem hiszen, hogy sok orvosnál ez a kérdés felmerült volna a papír kiadásakor.

2022. jún. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!