Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most a 6. vizsgaalkalom...

Ha most a 6. vizsgaalkalom sem sikerül egy tárgyból akkor hiába adok be méltányossági kérelmet a 4. tárgyfelvételre?

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan igen. De hallottam már, hogy megadják, mert annyira ragaszkodnak a hallgatókhoz (akár az állam fizet utána, akár önköltséges).
2022. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
A 6. is méltányosságival lehetett, a törvény szerint. Ha nem sikerül alapból megszűnik a jogviszony és nem tudsz hová kérelemmel fordulni.
2022. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen most néztem, hogy ez az 5. lesz. Tehát akkor a 6. alkalmat már csak méltányosságival kérhetem ezek szerint. Köszi!
2022. jún. 6. 13:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Hiába adsz be méltányossági kérvényt, az Nftv szerint (59. §):


"(4) A felsőoktatási intézmény egyoldalú nyilatkozattal megszünteti annak a hallgatónak a hallgatói jogviszonyát, akinek az azonos tanegységből tett sikertelen javító, és ismétlő javító vizsgáinak összesített száma eléri az ötöt."


Magyarán a hatodik vizsga után megszűnik a jogviszonyod. Pont.


A törvény nem írja elő, hogy a 6. vizsgát (5. ismétlő vizsgát) csak méltányosság keretén belül lehet engedélyezni. Ettől függetlenül az intézmény TVSz-e tartalmazhat ilyen kikötést.

2022. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!