Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem lehetséges önállóan...

Ha nem lehetséges önállóan idegen nyelvet tanulni, akkor nem lehetséges önállóan matematikát, meg úgy általában semmit sem, és az autodidakta tanulás csak a zseniknek van kitalálva?

Figyelt kérdés

Év elején elhatároztam, hogy leérettségizek estin, nyelvvizsgát szerzek, de itt az oldalon elvették a kedvem azzal, hogy kijelentették, hogy az önálló angoltanulás csak kínlódás, tulajdonképpen magamat csapom be, ha nincsenek olyan képességeim, nekem tanár kell. Hát, ha így van és az angolt nem lehet tanulni, akkor vajon a matematikában eljutnék addig? Kétlem, hiszen az sokkal nehezebb.


Viszonylag jól haladtam a tanulásban, néztem YouTube videókat, segítséget kértem itt is, rengeteg füzetet teleírtam, stb. de most meg azt látom, hogy az autodidakta tanulásom szart sem ér.


Akkor minek csinálom ezt az egészet, ha úgysem tudom megtanulni?


Szegény vagyok, nincs pénzem tanárra.


Legszívesbben az összes tankönyvemet, és füzetemet tűzre vetném, mert ezek szerint 6 hónapja hülyítem magam.


2022. jún. 6. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a kérdésem, hogy magadon látsz javulást? Mert az számít igazán. Nem fontos, hogy kicsit vagy nagyot, bármiféle javulás számít. És ha azt látod magadon, akkor nem az számít, hogy xy mit ír itt.
2022. jún. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem a zseniknek. Hanem azoknak, akiknek van önuralma, akaratereje, kitartása.


Ezek a dolgok nem rakétatudomány, "csak" rá kell vennie magát az embernek, hogy gyakorolja minden nap és fektessen bele elég energiát. Erre sokan nem képesek. Kit akarok átverni, a többség arra sem képes, hogy leemelje a seggét edzeni heti 3x.

2022. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Láttam javulást, igen.
2022. jún. 6. 20:05
 4/11 A kérdező kommentje:

#2


Én Turi Tamás egyik videójából inspirálódtam, aki napi 12 órát tanult önállóan a Photoshopot illetően. Az egy évben 4000 óra, és arról beszélt, hogy annyi idő alatt mit lehet megtanulni.

2022. jún. 6. 20:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Na akkor az a javulás számítson neked. Senki nem látja azt a munkát amit a másik beletesz és azt, hogy hogy megy neki.
2022. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

És?


Ha csak rébuszokban fogalmazol, sosem fogsz normális választ kapni.


Mi a kérdés?

2022. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jó rendben. Köszönöm a válaszokat.


Mondjuk elég rossz lelkiállapotban vagyok, lehet azért borított ki, hogy mások mit mondanak, mert amúgy nem foglalkozom vele.


Folytatom a tanulást, és majd leírom ide, hogy mire jutottam.

2022. jún. 6. 20:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Az autodidakta tanulás sikere egyénfüggő. Természetesen ajánlott hozzá valamilyen időnkénti külső kontroll.
2022. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6


Az volt az eredeti kérdés, hogy érdemes-e magam képezni egyedül, vagy sem.

2022. jún. 6. 20:14
 10/11 A kérdező kommentje:

#8


Természetesen, ezzel nem azt mondom, hogy full egyedül vagyok. Kérek külső segítséget is, például hozzáértőtől.


De nem járok heti szinten pl. matektanárhoz, hanem tankönyvekből, YouTube videóból, illetve jó matekosok segítségéből rakom össze tudásom.

2022. jún. 6. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!