Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvtan szóbeli tételeket...

Nyelvtan szóbeli tételeket hogyan jegyezzem meg?

Figyelt kérdés
Szóbelire tanulok de hiába tanultam , a nyelvtant például nem tudom. Irodalom, töri, ezek mennek angolra nem is kell tanulnom. Mit csináljak még a nyelvtan tételekkel, hogy vissza is tudjam mondani? Nekünk ezeket nem adták le, esti tagozat. Úgy volt nyelvtan jegyunk hogy a szövegértésre meg a novellaelemzésre kaptunk nyelvtan jegyet is. Tök egyszerűnek tűnik amikor tanulom, de nem tudom felmondani egyik tételt sem. 10 órát már biztosan rászántam.

2022. jún. 6. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Megtanulod
2022. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A felkészülési időben előkaparod az agyadból, amit kidolgoztál, és a gyakorlati feladat megoldásával felhozod. Nem bonyolult a nyelvtan, az általános iskolai tudásodból már megvan.
2022. jún. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EVA800 ***** válasza:
29%
Jó fej kell hozzá
2022. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább a nyelvtantól tartok, de talán ha látom a témát, akkor be fognak ugrani a dolgok. Szerintem marha kevés volt ez az egy hónap, hogy mindenből fel lehessen készülni, bár nekem az angol és a matek a nagy félelmem... Egyébként ha hosszabb témád van irodalomból és elhúzódik, akkor kevesebbet kell a nyelvtanról beszélni. Én úgy vagyok vele, hogy az egyetemen majd elmelyedek benne, ha meglesz a felvételi, különben végig 5 voltam, de sajnos nem nagyon volt a 4 év alatt normális nyelvtanunk, így nálunk mindenki emiatt izgul.
2022. jún. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Szóbelizned kell matekból, kriper97?

Egyetemre magyar szakra készülsz?

2022. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem is volt nyelvtanunk. Ahogy angolunk se. Infó is csak gyakorlati óra volt, most meg a szobeliket magolom.
2022. jún. 12. 09:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 Igen, sajna csak annyi pontom lett. Magyar-töri és töri-konyvtár szakokat jelöltem.
2022. jún. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!