Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre mit ajánlanátok...

Egyetemre mit ajánlanátok tablet vagy laptop?

Figyelt kérdés
Pszichológiára szeretnék menni és ott azt hallottam h ipaden nem fut az összes program pl ami statisztikához kellene, viszont én sokkal jobban szeretem a kézzel írott jegyzeteket.

2022. jún. 11. 11:36
1 2
 1/13 anonim válasza:
58%
Szia! Szerintem érdemes lenne mindkét eszközre beruházni, így sok baj nem történhet. Nyilván, ez az én szubjektív véleményem. :)
2022. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Laptop. Tabletet csak laptop mellé ajánlanék, mint amolyan "luxus".


Pszichon sokat fogtok írni és általában gyorsan kell jegyzetelni. Én sokszor gépelve is nehezen tudtam tartani a tempót, voltak elég tömény tárgyaink. Erre a laptop alkalmasabb szerintem, mint egy tablet valami minibillentyűzettel. Illetve használtunk pár olyan szoftvert is, ami gépen fut csak, nyilván nem tudsz egy elemzést vagy szimulációt tableten futtatni és meg leszel lőve, ha kiadják házinak. Van kb 2-3 tárgyatok, ahol anatómiát tanultok, ott lehet rajzolgatni, de ott is van egy csomó latin kifejezés és részletes leírás, amit érdemes lekörmölni. Van haszna, elenyésző, egyébként egyáltalán nem érzem szükségesnek.


Igazából a többi szakon sem érzem annak. Én műszaki területen tanultam tovább, az egyik karácsonyra kaptam egy ipadet, aminek ott elég nagy hasznát vettem a matek és társai miatt, jegyzetelésre is, mert kevesebb a rizsa és sok a képlet meg a rajz, amit könnyebb kézzel írni, plusz gyakorolni folyamatosan azt használom. De tudtam volna nélküle létezni. Gép nélkül viszont nem. Egyik szakon sem.

2022. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
71%
#2, Vigyázz mert Téged is lepontoznak... 😄
2022. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

3

Csak nyugodtan, majd máshol felpontoznak. :DD

2022. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Én is pszichológiára járok. A statisztikához alapesetben egy darab program kell, de simán elképzelhetőnek tartom, hogy az nem fut tableten (nem próbáltam, de szerintem soha nem láttam tabletes letöltés opciót hozzá). Nekem mindenben jobban kézreáll egy laptop, pl. nagyon utálnám, ha tableten kéne szakdogát írni. Viszont a suliban nem azt, hanem füzetet szoktam használni a jegyzeteléshez, és úgy látom, ez a leggyakoribb változat a csoporttársaim körében is. Például lehet kapni azokat a füzeteket, amikben jól el van határolva 4-5 rész (fogalmam sincs, mi a nevük, de a szélén vannak ilyen kis színes elválasztó fülek), így több tárgyhoz is elég lehet egy füzet. Persze mindenkinek más jön be, de nekem személy szerint anyagilag nagyon nem fér volna bele mindkét eszköz.
2022. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

A laptop az alap minden egyetemistának. Tabletet csak akkor vegyél, ha szereted a jegyzeteidet átírkálni, kiszépítgetni, ha a kézzel írott dolgokból szeretsz tanulni. A laptop+füzet kombináció is teljesen jó, nem igazán szükséges a tablet.

Órára én tabletet viszek, imádom, nekem megérte. Azzal tanulom meg az anyagot, hogy az órai csúnyácska jegyzetet írom át szépre és egészítgetem ki.

Egy barátnőm pszichós, neki nincs tabletje csak laptop és nyomtatott papírokról tanul.

2022. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Egyetértek az előzővel. Egy laptop, minimum 16GB RAM-mal az alap (mert ehhez a típusú programozáshoz sok memória kell a nagy adattáblákhoz), és lehetőség szerint i7-es vagy i9-es processzorral, vagy egy M1 vagy M2 processzoros MacBook Air 16GB RAM-mal.


Mellé meg ha marad pénzed akkor a legolcsóbb iPad de min. 128GB memóriával és Apple Pencillel. De ez tényleg nem létszükséglet.

2022. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a 7-es választ, vajon milyen megfontolásból tette? 🤔
2022. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Figyelj, én azért pontoztalak le, mert pszichológia szakon nincs semmiféle "programozás", és azok a nagy adattáblák sem olyan hatalmasak, hogy valami hiper szuper laptop kelljen hozzájuk. Elsősorban az Office programokat kell használni, az első egy-két félévben és a szakdoga írásánál SPSS-t, azon kívül meg már tök egyéniek az emberek igényei.

A MacBook Air és az iPad Apple pencillel meg... Nem azért, de ez nagyon sokaknak nem reális anyagilag. Rengeteg olcsóbb eszközt lehet kapni. Szerintem ha a kérdezőnek kicsit sem számítanának az anyagiak, akkor nem itt kérdezné, hogy mit vegyen. Ha viszont számítanak, akkor teljesen felesleges kétszer-háromszor annyit költeni valamire csak azért, hogy legyen rajta egy alma. Tudom, hogy jobb ötlet egy jó minőségű eszközbe befektetni, mint venni valami gagyit, ami max. 2-3 évet bír, de ehhez nem feltétlen kell Apple cuccokat vásárolni.

Úgyhogy ne haragudj, de ha én lennék a kérdező, akkor nekem személy szerint nem lett volna túl hasznos a válaszod.

2022. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Értem. Nos azzal tisztában vagyok, hogy a legtöbb (magyar) pszichológia szakon teljesen elhanyagolják ezt a területet, max. csak valami megúszós SPSS van, de -- normális pszichológia szakokon van rendes R vagy Python programozás, adatfeldolgozás stb. Főleg neuroscience szakirányon. De még ha nem is lenne, akkor is jó tanács amit írtam (hogy legalább 16GB memóriával és i7-es processzorral vegye), tehát teljesen felesleges volt lepontozni.


Ami az iPad+pencil témát illeti... az egyetem általában véve is drága mulatság, az iPad meg tart 4-5 évig. 200.000 forint egy 256GB-os iPad, azt leosztod mondjuk 4 évre az havi 4000 forint. Nem kevés, nem mindenki engedheti meg magának, de nem is "kötelezőre" mondtam, hanem opcionálisnak.


Egyébként a Kérdező kérdezte, hogy tablet vagy laptop, tehát van pénze tabletre vagy laptopra.

2022. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!