Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2D kockákból 3D hajtogatás?

2D kockákból 3D hajtogatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Tud valaki valami jó praktikát arra, hogy ezeket a kocka hajtogatós feladatokat hogyan lehet megoldani? Amikor a papírra kihajtogatott kockát, fejben 3D kockává kell alakítani? Van erre valami módszer, vagy ezt szimplán felkéne ismerni és kész? 1-2 oldalon, ahol találtam tesztet, ott megpróbáltam megcsinálni őket, de elég siralmas lett :D



2022. jún. 11. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fejben el lehet képzelni, hogy melyik lap hova kerül, egy agysebészet, bár tény, hogy bizonyos fokú térlátás szükséges hozzá.


Egyébként matematikailag bizonyított, hogy a kockának 11-féle (nem egybevágó) kihajtogatása létezik, és ezek fel is vannak sorolva, például itt:


[link]

2022. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*nem egy agysebészet
2022. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, érdekes leírás. Mondjuk én így sem teljesen értem, hogy a 11 lehetőség közül, hogyan tudom meglátni, hogy mondjuk egy feladatban, ahol 6 lehetőség adott, melyiket lehet összehajtogatni egy ilyen kiterített vázlatból? Azt gondoltam van erre valami megoldás, amiből kilehet indulni. Mert azt értem, hogy az 1-3, 2-4, 5-6 nem látszódhatnak együtt, de ez nem sokat segít. :D
2022. jún. 11. 14:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy ismered a 11 esetet és betanulod...
2022. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez eddig oké, ez a tervem, de van bármilyen oldal, ami bemutatja ezeket? Mert a T formáról találtam youtube-on videót, de nem tudom, hogy a többi is megvan-e ilyen módon?
2022. jún. 11. 15:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb megoldás az lenne, hogy a linken található sablont kinyomtatnád (vagy ha nem megy, akkor megrajzolnád), kivágnád, és szépen összehajtogatnád, annál jobban nem is láthatnád, hogy melyik lap hova kerül. Mi több, azt is megcsinálhatod, hogy miután összehajtogatod, az egymással szembe kerülő lapokat ugyanazzal a színnel kiszínezed, ebből azt is látod, hogy melyik oldalnak melyikkel szemközt kell kerülnie.


Vagy egyszerűen azt is megcsinálhatod, hogy kivágsz 6 ugyanolyan négyzetet (mondjuk egy műanyalapból), ezt a 6 négyzetet az ábrákon megfelelő módon egymás mellé rakod, majd a határokon szigetelőszalaggal összeragasztod, és úgy tudod hajtogatni. Majd a ragasztásokat eltávolítva máshogyan rendezed, és újra össze tudod hajtogatni.

2022. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, a kivágásra nem is gondoltam, ez jó ötlet. Köszi a segítséget.
2022. jún. 11. 15:44
 8/11 anonim ***** válasza:
+1 a 6-os válaszolónak, tényleg úgy érted és tanulod meg a legjobban, ha "kézbe fogod" a problémát!
2022. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként ha összehajtogatom, akkor úgymond azt a módot kapom meg, ahogy mindig kifog nézni, vagy többféle módon is összelehet a sablonokat hajtogatni?
2022. jún. 11. 17:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, a sablonokat egyféleképpen tudod összehajtani. Úgy is mondják, hogy „adja magát” az összehajtás módja.
2022. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!