Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diplomával jelentkeznék újra,...

Diplomával jelentkeznék újra, egy másik Bsc alapszakra, mit kellene feltöltenem felvi.hu-ra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hete államvizsgáztam alapszakon egyetemen. Július 1-én kapok meg a diplomám és a mellékleteket. Diplomával szeretnék jelentkezni, tehát abból pontot számítani ( lehetséges a szakon, a leírása alapján ), és ugyan abba az oktatási intézménybe jelentkeztem, ugyan azon a karon, csak egy másik alapszakra, ott szeretném folytatni.


Mondták a TO-n, hogy nem biztos hogy időben fel lesz töltve a diploma a FIR-be, ahonnan le kérdezi a felvi a diploma adatait, mert július elsején van a diplomaoszto, és július 7 felvin a dokumentum feltöltés, és hogy töltsem fel a diplomamat és a mellekleteit azért felvire én is.


Elég lenne ennyi hozzá? Továbbá tavaly végzett ismerősöm azt mondta, hogy mellékletekből azt a lecke könyvet is pl pár héttel diplomaoszto után küldte az iskola postán, de ugye az már túl menne a július hetedikén.


Elég magát a diplomat, és azt a megkapott pár mellékletet is feltölteni, vagy valahogy próbálják mindent kikérni a suliból, pl a lecke könyvet amit említettem?



2022. jún. 12. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett feltennem a diplomát sem. Kézhez sem kaptam, mikor jelentkeztem, csak Neptunból beírtam az azonosítót, a többit meg lehúzták a nyilvántartásból.
2022. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miből számít pontot?


Diploma minősítésből? ZV és szakdoga átlagból? Nekem anno kérnem kellett egy igazolást a TO-ról, amiben a tanulmányi átlagom volt benne. Azt lepecsételve, aláírva odaadták, tehát bementem érte.


Én megkérdeztem az egyetemet, hogy mit kérnek a pontszámításhoz.

2022. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, hova irtad be az azonosítót? Nem látok erre helyet


2-es, 5 fokozatú diploma minősítéséből, megvan szabva, hogy az adott szakon 4-és, 5-ős stb diploma hány pontot ér

2022. jún. 12. 22:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Még a jelentkezésnél, mikor meg kellett adni a korábbi végzettségeket meg minden hasonló papírt. Képet nem töltöttem fel, mivel nem kell. A diplomád adatait tudják, a leckekönyvkivonat meg teljesen irreleváns, hacsak nem mesterszakra mész.
2022. jún. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy jelentkezek, mint te és nem kellett semmit feltöltenem, mert a FIR-ből veszik át az oklevél számát. Nyelvvizsgát fel kell tölteni viszont.
2022. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!