Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkeztem 3 középiskolába,...

Jelentkeztem 3 középiskolába, 2 - re nem vettek föl, a 3, - ra fölvettek, viszont én mégsem akarok oda menni. Másik iskolába szeretnék menni, viszont oda nem jelentkeztem. Mit csináljak? Föleg ha betelt a létszám?

Figyelt kérdés
Hogyan oldjam meg?Mit csináljak hogy fölvegyenek oda?

2021. máj. 15. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az intézmény nem hirdetett rendkívüli eljárást, akkor semmit nem tudsz tenni. Ha hasonló profilú, mint ahová felvettek, akkor szépen megkezded szeptemberben a tanulmányaidat, majd néhány hónap után kérhetitek az átvételed - a szüleidnek kell az igazgatónál kérvényezni, aztán vagy rábólint, vagy nem.
2021. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem most is beadhatnátok egy felvételi méltányossági kérelmet abba az iskolába, még akkor is ha nem jelölted. A szüleid felhívhatnák az a sulit, és megkérdezhetnék, hogy mit lehet tenni ebben az esetben. Előfordulhat, hogy valaki, akit oda vettek fel, mégsem fog beiratkozni, mert méltányossági kérelemmel bejut egy másik suliba, így megüresedik egy hely. Ebben az esetben nem hátrány ha ott van a méltányossági kérelmed az igazgatónál. Ezenkívül nem mindenhol, de sok iskolában létezik igazgatói keret is a meghirdetett felvételi létszámon felül.
2021. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Tudtommal teljes a létszám. Söt. Tuljelentkezés volt és biztos vannak fellebezösök, akik nem jutottak be.
2021. máj. 16. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!