Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Növekedni vagy csökkenni...

Növekedni vagy csökkenni fognak idén a ponthatárok az egyetemi felvételinél?

Figyelt kérdés

Lassan eljön a szóbelik ideje és kezdek parázni, ezért osztottam szoroztam, megnéztem az elmúlt évek ponthatárainak a statisztikáit. Nem mondom, hogy nem lettem okosabb, mert így nagyjából meg lehet saccolni az idei ponthatárokat... vagy talán mégsem?


Nagyon sok ember szerint az idei érettségik könnyűek voltak, amiben van némi igazság, és ez alapján én is növekedésre számítanék, de minimum stagnálásra. Viszont ami nem hagy nyugodni, az a szóbeli vizsgák kérdése: van aki azon az állásponton van, hogy a szóbeli vizsgák azt eredményezik, hogy a diákok magasabb pontszámmal jelentkeznek az egyetemekre, de vannak akik szerint pont az ellenkezője történik és kevesebb pontja lesz a jelentkezőknek.

Az elmúlt évek alapján a szóbeli hiánya elég durva pontszám növekedést okozott, főleg tavaly, a 2021es felvételi eljárás alatt. Magamtól azt mondanám, hogy az idei szóbelik miatt a tavalyihoz képest lejjebb fog menni a ponthatár, de természetesen simán lehet, hogy csupán a a maradék remény szól belőlem :D

Félreértések elkerülése végett megjegyezném, hogy én legfőképpen a pszichológia ponthatárokat vizsgálgattam, ezért más szakokra nincs nagyon rálátásom, de ahogy hallottam, máshol is hasonlóan alakult a tavalyi felvételi.

Tehát összegezve: szerinted növekedni fog a ponthatár vagy csökkenni, és miért? :)



2022. jún. 12. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Igen..
2022. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez most tök hasznos volt, köszi!
2022. jún. 14. 19:50
 3/7 NTBS ***** válasza:
92%
Állítólag könnyű volt az érettségi, így stagnál vagy nő a ponthatár.
2022. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Én is az pszichós ponthatárokat nézem, és szerintem nőni fognak. Egyrészt idén dob a pontokon a szóbeli, másrészt az érettségi is könnyebb volt, harmadrészt egyre több jelentkező van a szakra. Ráadásul eddig is nőttek a ponthatárok, nem hinném, hogy pont idén (a fentebb taglaltak miatt) ne nőne.
2022. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4%
Sose értettem mi ez a könnyű és nehéz hülyeség. Mindenkinek ugyanolyan, akkor ha úgymond könnyebb, mindenkinek jobb lesz vica versa. Hihetetlen, hogy ezt minden évbe végig kell latolgatni.
2022. jún. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5: amikor pár éve érettségiztem, sokan mondták azt, hogy nehéz volt az érettségi. Nem feltétlen a mi iskolánkban, mert egy jó gimibe jártam, de országos szinten rendszeresen azt lehet olvasni, hogy minden évben azt mondják a diákok (nyilván kisebb túlzásokba esve), hogy pont az ő évükben volt a legnehezebb az érettségi. Ez idén nem így történt. Szerintem azt mindenki érti, hogy tök szubjektív az egész, hiszen Pistának Zala megyéből tök más lehet nehéz, mint Józsinak Szabolcsból, de amikor sokan mondják, hogy az idei érettségi könnyű volt, akkor az már valószínűleg jelent valamit.

Ezek alapján én a népszerűbb és magasabb ponthatárú szakokon pici emelkedést/stagnálást várok, a többinél pedig szintén inkább emelkedést. De mindig lehetnek olyan esetek, hogy pl. egy egyetem megnöveli a felvehető emberek számát, ami összességében inkább a ponthatár csökkenését eredményezi. Majd meglátjuk.

Sok szerencsét minden idén felvételizőnek! :)

2022. jún. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Így van, sok szerencsét mindenkinek!!! :)

Eléggé pengeélen táncolok a pontjaimmal, pár ponttal értem el többet mint tavaly a Pázmány ponthatára volt, igazából ezért tettem fel a kérdést. A többség valóban könnyebbnek találta az idei vizsgákat, főleg a közép matekot(nem a matek tudásáról volt híres az osztályunk, és így is mindenkinek 80% felett sikerült).

Beleástam magam a jelentkezési arányokba és azok alapján óriási növekedésre én nem számítanék(direkt a 2018, 2019es éveket néztem, ahol még volt szóbeli), azonban egy kis aggállyal tölt el az érettségi könnyűsége.

A KRE-re például kevesebben jelentkeztek mint tavaly illetve tavaly előtt, és a tavalyi 445ös ponthatárt szerintem ezen egyetem esetében nem nagyon lehet felülmúlni. De ki tudja, bármi megtörténhet.

2022. jún. 29. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!