Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanácsot tudnátok adni...

Milyen tanácsot tudnátok adni barátnőmnek, aki nehezen tanul, nagyon szorgalmas, akár napi 10-12 órát is bújja a könyveket szünetnap nélkül?

Figyelt kérdés

Hogyan tanuljon, milyen technikáka alkalmazzon?


Konkrét technikák kellenének



Mindig magolt és ez működött gimi vegéig, viszont így egyetem (gyógyszerész) már nem lehet bemagolni. Sajnos más technikája viszont nincs, nem alakult ki



Köszönöm a válaszokat a nevében is.



2022. jún. 14. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem.


Gondolom gimiben sem magolta be a matekot, hanem gyakorolt, és a fejében összeállt a kép. Ugyanez igaz a kémiára is, nyilván ott is voltak megértendő feladatok.


Elsősorban értenie kell, összefüggéseiben látni az anyagot, úgy könnyebb, gyorsabb. Erre nem tudom milyen technika van, olvasni kell, sokat, akár újra nekifutni.

2022. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan írd ki hogy te vagy a "barátnő" nincs ebben semmi
2022. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ankit probálta? A youtube-on van fenn jo par video angolul, hogy orvosegyetemen hogyan lehet felhasznalni tanulasra.
2022. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Azt akartam javasolni hogy ne menjen egyetemre, de már mindegy :D
2022. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Nálam mindig tárgytól függött, hogy épp mi a működő stratégia. Volt, ahol inkább YouTube-ról néztem videókat, hogy megértsem, volt, ahol sunyiban felvettem hangfelvételre az előadást és utólag egészítettem ki azzal a jegyzetem. Máshol az vált be, hogy rengeteg feladatlapot oldottam meg, megint más tárgyon Quizlet kártyákat használtam... Nyilván más kell egy olyan tárgyra, ahol latin szavakat kérnek és ábrákon kell berajzolni dolgokat, illetve más kell egy számolósabb tárgy teljesítéséhez is, programozáshoz, "mesélősebb", szóbelizős tárgyhoz vagy ahol szó szerint kell tudni definíciókat.


Van szerencsére sok hasznos könyv és videó a témában, szerintem ha rákerestek a tanulásmódszertan kulcsszóra, fogtok találni szép számmal.


Magolás ellen általánosságban a legjobb módszer szerintem az, ha úgy próbálja meg kijegyzetelni és megérteni az anyagot, mintha később másnak kellene megtanítania.

2022. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Ajánlom:


- kérdezés tudományát (Terry J. Fadem - A kérdezés művészete és Hegedű Rita: Magyar nyelvtan - formák, funkciók, összefüggések, ennél a kérdésekre figyelve),

- intelligencia tárgyakat (szereplők, funkciók, viszonyok, állapot, helyzet, folyamat, művelet, műveletvégző), kigyűjteni,

- Szellemi munka technikája c. könyvet,

- Tudástérkép II. c. könyvet,

- Dr. Benedek Petra - Folyamatábra készítés gyakorlatban c. anyagát,

- Edward De Bono gondolkodássegítő módszereit.

- Pólya György - A gondolkodás iskolája c. könyvét.


Sok sikert!

2022. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért vizsgaidőszakban a napi 10-12 óra nem olyan vészes .

Amik nekem beváltak :

- saját jegyzet

-ábrák

-tanulókártyák( magamnak csináltam )

- hangosan tanulok a nehéz anyagnál, egyszerre csak egy adott részt nézek át, majd ismétlek

- évközben is rendesen tanulok, nehéz vizsgára csak ismétlek szinte vizsgaidőszakban

- anyag felmondása, én mondtam fel anyukámnak neuróanatómiára dolgokat, most gyógyszertan szigorlat előtt hatóanyagokat( volt, hogy csoporttárssal ültünk össze tanulni , nem jött be nálam)

2022. jún. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
múlt héten államvizsgáztam a sote-n, a a tételek felmondása tényleg sokat segit
2022. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!