Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A barátnőmnek van karika...

A barátnőmnek van karika alakú orr piercingje, most volt első osztályos a gimnáziumban, de az igazgató teljesen rászállt emiatt. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Elvileg a házirendben nincs benne konkrétan ennek a tiltása, nem egy elit gimnáziumról van szó, sőt... viszont az igazgató teljesen rászállt emiatt. Érdekes módon, van még több lány, aki orr pc-t visel vagy más hasonlót, mégse cseszteti őket. Egyértelműen lerí az igazgatóról, hogy csak simán nem szimpatikus neki a barátnőm kinézete, tehát személyesen van vele baja. Gondolkodtam, hogy bemegyek a sulijába és beszélgetek vele, hogy miért szimpátia alapján hoz döntéseket és miért terrorizálja már konkrétan szegény lányt (már ilyeneket mondott, hogy kifizeti a kivetetés árát, meg ilyen kétségbeesett hülyeségekkel jött, nem pedig azzal, hogy szabály lenne, mivel nem az...), de inkább nem akarok ilyen szinten belekavarni. Viszont engem is és a barátnőmet is idegesíti a dolog. Mit lehetne ilyenkor tenni?
2015. aug. 29. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Vegyek ki.
2015. aug. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy nem szeretné. Mert úgy véljük nem jogos, hogy ezt kéri az igazgató.
2015. aug. 29. 20:40
 3/9 A kérdező kommentje:
És nem hinném, hogy olyan nagyon durva dolog lenne ez, nem gondolnám kirívóbbnak mint egy sima fülbevalót.
2015. aug. 29. 20:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán más is van a barátnőd külsején, amivel együtt ez így már sok.

Semmiképp se beszélj az igazgatóval. Neked semmi közöd hozzá. Te nem oda jársz. Ha a barátnődet zavarja, akkor ő beszélje meg az igazgatóval. Vagy pedig vegye ki.

2015. aug. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, nem fogok bemenni, beláttam, csak hirtelen felindulásból gondoltam ezt. Viszont attól még mi a gondolkodásmódján vagyunk kiakadva. Milyen jogon szól be neki, ha nem tiltja semmi, hogy viselhesse? Nem kelt feltűnőséget, visszafogott lányról van szó. Mellette meg nála sokkal idiótábbak is hordanak, mégse szól neki és nem cseszteti őket hetekig. Nem is szokott soha hivatkozni valamilyen hivatalos szabályzatra, egyértelműen csak rá pikkel. Hogyan lehet kivédeni, hogy ne kelljen kivenni, ha nem tiltja a rend?
2015. aug. 29. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom a lány olyat mondott vagy úgy, amit az igazgató rossz néven vett, még ha nem is volt szándékos.


Érdemes belevonni a szüleit ebbe a dologba, legrosszabb esetben pedig átiratkoznia másik iskolába.

2015. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kivenni, nem kell vele törődni. Nehogy már az igazgató határozza meg a barátnőd mindennapi hangulatát.
2015. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
"kifizeti a kivetetés árát" - ez mindent elmond az igazgatóról. Tényleg létezik ennyi ésszel az az ember? Nem tenném meg neki azt a szívességet, hogy teljesítem a kívánságát. A barátnőd szülei beszélhetnének vele arról, hogy mi baja a lányukkal, de nem biztos, hogy beválik.
2015. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Leszarni az egészet!Az igazgató meg benyalhat jó mélyre!
2015. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!