Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átszeretnék menni egy másik...

Átszeretnék menni egy másik gimibe.Ez hogyan működik?

Figyelt kérdés

Jelenleg nyelvi tagozaton vagyok 0. évvel.

Pesten szeretnék kolis lenni,viszont nem tudom milyen gimi lenne a jó.

Elsősorban magyar-töri szakra mennék,mert jogra szeretnék majd menni.

De ha nyelviről nem tudok arra átmenni akkor egy jó,nem túl nehéz nyelvi sulit keresek.

Tehát tudjáktok,hogy ez hogy működik illetve jó magyar-töri szakos/nyelvi gimit Pesten?

Plusz milyen Pesten kolisnak lenni?


2022. jún. 14. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress rá a rendkívülo felvételi eljárásra. Most már csak az ott feltűntetett helyekre tudsz becsatlakozni, mert ezeken kívül az induló 9.-es osztályokat már teljesen feltöltöttélk.
2022. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még most érdemes érdeklődni. Előfordulhat, hogy valaki mégsem iratkozik be abba a gimnáziumba ahová felvételt nyert, mert egy másik gimnáziumban elfogadták a méltányossági kérelmét stb. Ettől függetlenül a népszerűbb iskolákban már nincs sok esélyed a 9. évfolyamra való átvételre...


Az 1-es által javasolt rendkívüli felvételi eljárásban meghirdetett helyeket itt tudod megnézni:

[link]

2022. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti gimik

humán/magyar tagozat pl: Eötvös, Apáczai, Városmajori, Berzsenyi, Corvin, Sashegyi Arany, Ady, Nagy László

töri tagozat pl.: Móricz, Leövey, Teleki, Petőfi, Sztehlo

társadalomtudomány: Kosztolányi

Nyelvi tagozat a gimik nagy részében indul.

A rangsorolóban megnézheted, hogy a mostani iskoládhoz képest hol helyezkednek el ezek a sulik.

[link]

2022. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A jobb gimik kilencedikbe nem fognak átvenni mert fullra fel van töltve a létszám.


Javaslom, hogy a szüleid érdeklődjenek telefonon az árvételről a gimikben.

2022. jún. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
8 évfolyamos gimikben a legvalószínűbb, hogy lesz néhány megüresedett hely 8. után. Csak azt nem tudom, hogy 4 évfolyamos gimikből átvesznek-e tanulókat, mivel a tanmenet kicsit eltérő... Érdeklődni kell.
2022. jún. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!