Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 401 ponttal van esélyem, hogy...

401 ponttal van esélyem, hogy felvegyenek AOK-ra?

Figyelt kérdés
2022. jún. 17. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

háááááát, nagyon neccesen

semmelweis pl esélytelen

érdemes az összes vidéki egyetemet megjelölni

2022. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Támogatottra biztos, hogy nincs.
2022. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindegyiket megjelöltem
2022. jún. 17. 16:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Mar voltak szobelik, altalaban ilyenkor 420-430 korul szoktak lenni. Szerintem ez nagyon necces vagy eselytelen.
2022. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, tavaly így alakultak a ponthatárok:

SE-ÁOK: 437

SZTE-ÁOK: 414

PTE-ÁOK: 410

DE-ÁOK: 405


Idén pedig feltehetőleg olyan 5-10 pontot nőhetnek a ponthatárok, mivel meg lettek tartva a szóbelik, illetve a 2019-es évhez hasonlóan viszonylag könnyű évünk volt érettségi szempontjából. Aztán ki tudja, mi lesz itt valójában, hiszen a bekerüléshez szükséges minimum ponthatárt levitték 400-ról 380-ra, azonban nem gondolom, hogy 400 alá menne a ponthatár, sőt. Szóval sajnálom, nagy valószínűséggel idén nem kerülsz be, de jövőre már simán összejöhet! Azért drukkolok! <3

2022. jún. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
#2: Az a vicces, hogy önköltségesre általában magasabb szokott lenni a ponthatár.
2022. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

6-os, bocsi de elvagy tévedve :)


a ponthatárt a legalacsonyabb ponttal bejutó ember határozza meg

2022. jún. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7: Nyugi, tisztában vagyok vele, de a statisztikák szerint az orvosi önköltésges képzésekre magasabban szokott alakulni a ponthatár, mint az államilag támogatottra.


[link]


Tessék, lehet szemezgetni, a keresőben pedig a többi egyetem statisztikáira is rá tudsz lesni. :))

2022. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8. Amit a 7. írt, az igaz, ez a ponthúzás elve. Az, hogy orvosin úgy alakulnak a pontok ahogy,más kérdés.
2022. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, ezt nem is vitattam, tisztában vagyok vele, hogy miért úgy alakulnak a ponthatárok, ahogy. Szimplán csak igyekeztem alátámasztani megbízható forrással (a korábbi évek statisztikáival), hogy a statisztikák alapján az önköltséges orvosi képzésre magasabb szokott lenni a bekerülési ponthatár.

Tehát még egyszer, a tisztánlátás kedvéért: a felvi.hu statisztikái alapján magasabb pontszámmal lehet bekerülni az önköltséges orvosi képzésekre, mint az államilag támogatottra, de nyilván függ a ponthatár a jelentkezők számától, azok pontszámától és attól, hogy hány embert vehetnek fel az adott szakra, a ponthúzás elvét egyáltalán nem vitattam egyik válaszomban sem.

2022. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!