Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 288 ponttal van bármi esélyem...

288 ponttal van bármi esélyem hogy felvegyenek valamilyen egyetemre?

Figyelt kérdés
28 vagyok, régen érettségiztem, haragszom is magamra amiért ennyire rossz lett de most szeretnék egyetemre menni. Emberi erőforrások szakra gondoltam a Miltonon de más is érdekelhet ha van némi esélyem.
2019. jún. 26. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akadnak még szép számmal olyan képzések, amelyek a jogszabályi minimális ponthatárral (280) indulnak, ezeket kell megpályáznod. Idén már csak pótfelvételire van esélyed, ha februárban nem jelentkeztél, jövőre pedig új követelmények jönnek a felsőoktatási felvételiben.
2019. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Regisztrálj a felvi.hu-ra és ott tudsz válogatni. De akár FOSZK-ra is jelentkezhetsz.
2019. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki egyetemek fizetős jogi karai 280-288 között mozognak. :)
2019. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek!
2019. jún. 26. 22:44
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Csinálj nyelvvizsgát, illetve a leggyengébb tárgyaidból érettségizz újra. Az egyetemen egy-egy vizsga eleve nehezebb mint egy érettségi vizsga, szóval ennyit megtehetsz a felvételedért. Büfé-ruhatár szakra eleve ne menj, ha meg nem tudod, mi érdekel, akkor eleve ne menj egyetemre csak egy felesleges papír kedvéért. Egy jó OKJ-s szakmával sokkal többre mész, társadalmi megbecsülésben és pénzben is. Sokkal jobb egy profi villanyszerelőnek lenni, mint egy miltonos HR-es munkanélkülinek.
2019. jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!