Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magamat rávenni...

Hogyan tudnám magamat rávenni a tanulásra?

Figyelt kérdés
Eddig olyan este 6-8 órakkor kezdtem tanulni és nekifogtam annak amiből biztosan volt másnap valami dolgozat azokat még úgy ahogy meg is tanultam! De az olyat amiből csak felelés van ahhoz egyszerűen nincs kedvem és nem tudom rávenni magam hogy azt is tanuljam! Ez kicsit hülye kérdés lett de akkora lusta állat vagyok hogy nem tudok mit csinálni!
2010. szept. 19. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

A probléma az, hogy nem te vagy a hibás.

Hanem ez a rohadt oktatási rendszer, amiért egy diáknak kötelezővé teszik azt, hogy ennyi felesleges tantárgyból neki legyen akárcsak alapszintű tudása is.

Nem értem, miért nincsenek olyan iskolák, ahol az oktatási rendszerben nem 13-15féle tantárgy van, csak mondjuk azok, melyeket éppen a tanuló fel szeretne venni, és később ezt hasznosítani az életben.

Sajnos nincs mit tenni: Olvasd át 1-2x, még ha nem is érdekel, és valami halvány dolgod lesz róla.

2010. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt csinálom, az a nagy trükk, hogy önként kell jelentkezni felelésnnél akkor, amikor tudod, és lehetőleg amikor nemrég kezdtetek új tananyagot, gy könnyen megvan az 5ös, és nem kell mindig tanulni.
2010. szept. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!