Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondták fel az állami...

Miért mondták fel az állami támogatásos szerződésem?

Figyelt kérdés

Tudna valaki segíteni?


Sajnos figyelmetlenség okán nem intéztem el időben a hivatalos módon történő kiiratkozást egy ANA szakról, így 2021 szeptemberétől megszüntette az ELTE a jogviszonyomat.


Én szeretném tovább folytatni a tanulmányaimat, így beadtam az e-felvin a jelentkezésem ANA szakra, minden ok volt, most fejeztem be a sorrendmódosítást.


Erre tegnap kaptam az Oktatási Hivataltól egy levelet, miszerint 2021 szeptemberétől megszünt a jogviszonyom, nem teljesìtettem 2024-ig a szak elvégzését, és 500 000 Ft feletti összeggel, meg le kell dolgoznom az igénybevett 2 félévet.


Ezt...most miért kaptam?


Nem ùgy van, hogy ha 1 évre rá folytatom, akkor nem szűnik meg?!


A barátom a Pázmánnyal járt így és semmi ilyet nem kaptt az állami támogatottság megszűnéséről. Simán folytatta tovább az Eltén köv tanévtől, miután "kirúgták"


Most mit csináljak? A felvi rendszere sem jelzett ilyet, hogy én ne lennék jogosult a 2022-es szeptemberi tanévre ANA rendben?


Valaki tudna tanácsot adni? 🙏😕



2022. jún. 18. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teszel egy nyilatkozatot az Oktatási Hivatal felé, hogy folytatod a tanulmányaidat más egyetemen. Nem lesz semmi gond.

Ha nem így teszel, akkor is jogosult leszel állami képzésre, de azért jobb, ha nyilatkozol.

2022. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell figyelembe venned. Abban sem vagyok biztos, hogy ez nem egy általános tájékoztató az "egyenlegedről" (olyat is szoktak küldeni, asszem a képzések végén).
2022. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm...hát sajnos olyan címen érkezett, a tárgymezőben az volt megfogalmazva, hogy

" nem teljesített oklevélszerzési kötelezettség "


" hazai munkaviszony fenntartási kötelezettség megállapítása "

2022. jún. 18. 11:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez létezik, de ők nem tudhatják, hogy téged fel fognak venni most és új képzést kezdesz. Ez a levél az előző próbálkozásodra vonatkozik, nem a mostanira. Csak a mostani még nem hivatalos, ergo nem létezik
2022. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!