Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kik végeztek idén már az...

Kik végeztek idén már az érettségivel?

Figyelt kérdés

Hogy sikerült? Hátha tudunk segíteni aki még hátra van


Én ma voltam és sikeres volt, bár sírva jöttem ki.

Szakmainál az "A" altételnél a hormonrendszert húztam, az egyetlent amit nem akartam. Reggel 7:20ra kellett menni, de csak fél 13-kor kezdtem és ez volt az utolsó tételem. Kb ahogy lattam 8-10 pontot összekapartam a 25ből de amint kiértem a teremből fél 16-kor én elbőgtem magam.


Hazaértem és aludtam egész délután.



Nektek hogy sikerült/zajlott az egész?


2022. jún. 20. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősnek ma volt. Reggelre ment és délután 5 körül került rá a sor.

Sajnos a matekja nem lett meg 25%, úgyhogy abból is szóbeliznie kellett, de olyan jól sikerült (ahogy mesélte), hogy még talán a 3-as is meglesz neki.

Amitől még tartott, az az angol, de úgy néz ki, azon is sikerült a minimumot teljesítenie.

Mindenből csak az volt a cél neki, hogy legyen meg, nem kíván továbbtanulni. Szerdán kapja kézhez az érettségi bizonyítványt.

2022. jún. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Én múlt kedden az első voltam, igazából annyira nem is vészes ez a szóbeli érettségi. (Mondjuk nekem nem volt szakmai tárgyam és emelt bioszom vagy kémiám se)

Másnap már kezemben volt a bizonyítvány, minden 90% felett.

2022. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Csak úgy, mint a 2. válaszoló, én is múlt héten kedden voltam és mondhatni szerencsés beosztással, mivel négy tárgyból kellett szóbelizzek és ezt letudtam 3,5 óra alatt. Aztán ebédre egy üveg pezsgővel és pizzával megünnepeltem és egész nap aludtam. Másnap én is megkaptam az érettségi bizonyítványom és szerencsére kitűnően végeztem. :) Mostanra kezdek magamhoz térni, nagyon fáradt voltam, rengeteget tanultam írásbelik és szóbelik között.


Kitartást mindenkinek! :)

2022. jún. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
26%
Nekem csütörtökön lesz, de már most úgy érzem, hogy elbukok.
2022. jún. 22. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es, NEM LEHET MEGBUKNI! :-) Nagyon sokan így érezzük szóbelik előtt, mert ráparázunk, aztán rájövünk utólag, hogy felesleges volt az egész miatt izgulni, kb. olyan mint egy órai szóbeli felelet, sőt, szóbeliken még fel is tudsz készülni belőlük. :-)


Egyébként meg ha azért érzed így mert nem tudsz semmit sem, az a nagy szerencséd van, hogy így is tuti átmész, mivel


A, ha írásbeliken minden tárgyból megvolt a 25% - már pedig miért ne lettek volna meg -, akkor a sikeres szóbeli vizsgákhoz mindösszesen 12%-ot kell produkálnod, ami pontokra átszámítva magyarból, matekból, töriből meg pl. bioszból is összesen 6 (!) pont. Angolból meg pl. infóból 4 (!) pontot kell elérj szóbelin...


B, Magyarból az irodalom tétel kidolgozásához használhatsz szöveggyűjteményt, a töri tételhez pedig atlaszt. Ha ezek segítségével egy pár mondatot lejegyzetelsz majd pedig visszamondod a szóbeliztető tanárnak, már az kettes.


C, a vizsgáztató tanároknak egyáltalán nem érdekük megbuktatni. Ha nem is tudsz semmit, igyekezz, lássák rajtad, hogy ez fontos neked és nem lesz baj.

2022. jún. 22. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Teljesen így van, ahogy az 5-ös mondja.


Egyik osztálytársam pl úgy ült le a vizsgáztató tanár elé, hogy meg se szólalt. A tanár kihúzta belőle és átment.


Nálunk mindenre rávezettek, csak a sík hülyék tudnak megbukni, de ahhoz igazán fogyatékosnak kell lenni. Még a leghülyébb gyerek is átment.


Szóval nyugalom, mondd el amit tudsz, utána úgyis kérdeznek.


Egy kalappal mindenkinek!

2022. jún. 22. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!