Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biotechnológia alapszakra...

Biotechnológia alapszakra jelentkezők! Nektek hány pontotok lett?

Figyelt kérdés

2022. jún. 21. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
453
2022. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Melyik városba jelentkeztél?


Ez a szak van nálad az első helyen?

2022. jún. 21. 16:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pécsre jelentkeztem. Ez csak a második helyen van, elsőként biomérnökit jelöltem.
2022. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pécs,elsō hely,293 pont.De reménykedek benne,hogy van esélyem :D
2022. júl. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kollégiumban fogtok majd lakni? Esetleg valaki közületek keres lakótársat albérletbe?



Ti miért ezt a szakot választottátok?



Most nyáron valamilyen formában készültök előre, hogy könnyebben menjen majd a tanulás? Ha igen, akkor mit néztek át?



Csak én vagyok az egyetlen aki már többször is végigolvasta a tantárgyleírások már elérhető részeit?

2022. júl. 13. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia Kérdezō!

Nekem saját lakásom van itt Pécsen,már itt élek 2 éve(Bpestrôl származom).

Én eddig inkább csak a mintatantervet olvasgattam,illetve megvettem egy-két könyvet,amire szükség lehet majd.

Kémiát,fizikát és matekot ismételek,illetve angolozok,mert bár a középfokom meglett(most utolsó pillanatban,hogy felfedeztem,hogy ez is kell hozzá),elég gyenge vagyok belōle.

Biológiázni se ártana,elég gagyi lett az érettségi belōle...de talán az a legkönnyebb,nekem meg a kémia és a matek eleve közelebb áll a szívemhez.

Én a gyógyszerész és eközött gondolkodtam sokáig,aztán végül a szélesebb körū továbbhaladási lehetōségek gyōztek meg,illetve hogy rövidebb a képzés.

Na és te hogy vagy ezekkel?

2022. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem 435 pontom lett és mindkét helyre jelentkeztem.


Én azért ezt a szakot választottam, mert nagyon érdekelnek a természettudományok, de a többi természettudományos alapszakot túl egyhangúnak találtam. Ráadásul a biotechnológia területén több olyan dolog is van, ami miatt enélkül nem tudtam volna jól szakot választani, mert leginkább határterületek érdekelnek.


Ha felvesznek akkor valószínűleg albérletbe fogok lakni. (Nemigazán ismerek senkit se aki ezekbe a városokba megy, de ha valaki szintén erre a szakra jelentkezett és lakótársat keres akkor nyugodtan írjon nekem.)


Én szinte mindennap felmegyek keresgélni a honlapra, hátha tesznek fel valami új információt a képzéssel kapcsolatban. Viszont a ponthatárok kihirdetéséig nem fogok egy kicsit sem készülni, mert nem akarom még nagyon beleélni magamat.

Miután biztos, hogy felvesznek kicsit kémiázni fogok, mert az utóbbi időben kissé elhanyagoltam. Valószínűleg lesz idő év közben is behozni az esetleges lemaradásokat, de inkább a biztosra megyek.


Tényleg, te miket nézel át fizikából, biológiából és matekból? Na és kémiából?


Megtudhatom, hogy milyen könyveket vettél meg?

2022. júl. 15. 08:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj azon,hogy felvesznek,ennyi ponttal nem létezik,hogy ne kerülnél be.Már csak azért is,mert ha nézegetted a statisztikákat,fele annyian jelentkeztek elsō helyen,mint a keretszám,más szakokon(biológia,kémia,fizika)se megy a PTE-n 300 fölé a ponthatár(pedig a biológiára mindig túljelentkezés van).

Én fizikai kémiához,biofizikához és általános kémiához szereztem be könyveket,illetve van egy sejtbiosz atlaszom,meg a régi kémia,matematika és fizika könyveimbōl tanulok.Még tervezek vmit statisztikához is beszerezni,de valszeg egy online kurzusba fogok invesztálni.

Fizikából van egy fizika alapozó jegyzetem(neten találtam),ami a biofizikához ill.fizikai kémiához készült,az alapján tanulok.

Matematikából inkább csak algebrát illetve analízist,a statisztika még majd késōbb jön.

Kémiából elsōsorban általános és szervetlen megy,mert az lesz elsō félévben.

Majd még bioszból a sejtbiológia és genetika tervben van,hogy átnézem.

Ha a PTE oldalán nézted a tantárgyleírásokat,ott vannak kötelezō és ajánlott irodalmak,illetve a kurzusleírásnál,hogy miket fognak tanítani.Én nagyon izgatott vagyok,alig várom a szeptemberre :D

Melyiket jelölted be elsōnek?

2022. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Pécset jelöltem be elsőnek, szóval remélhetőleg nemsokára találkozunk:)


Tudom, hogy valószínűleg nem lesz magas a ponthatár, de az első válaszoló kissé megijesztett. Persze nem sok esély van arra, hogy mindenkinek olyan magas pontja van, de még ennek ellenére is izgulok.


Hű, akkor te rengeteget készülsz előre. Így jobban belegondolva lehet, hogy nekem is el kéne már kezdeni vele foglalkozni, hogy könnyebben tudjak belerázódni az elején.


Én attól tartok, hogy eleinte a szaknyelv miatt kissé nehéz lesz követni az előadásokat. Így én inkább arra helyezem majd a hangsúlyt (majd augusztusban készülgetek valamennyit), hogy előtte megtanuljam a lehető legjobban követni a gyors angol beszédet természettudományos témákban miközben jegyzetelek is.


Te melyik tárgya(ka)t várod a legjobban? Van olyan, ami így első ránézésre nem annyira érdekel?

2022. júl. 18. 18:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nekem a mikrobiológia meg a fizikai kémia a favorit,utóbbit tanultam már,illetve mikrobiosszal az eddigi biológiai tanulmányok során találkoztam.

Az angollal kapcsolatban én sem állok túl jólzbár a mindennapi kommunikáció jól megy,de a szaknyelv..

Neked mik tūnnek a legérdekesebbnek?

Szerinted mennyi külföldi hallgató lesz majd?

Mert egyébként nem hiszem,hogy kizárólag angolul menne az oktatás,mármint nem olyan lesz,mint egy myelvóra,hogy magyarul tilos megszólalni,a tanárok többsége magyar úgyis.Ha valamit nem értünk,biztosan kapunk majd segítséget,max annyi,hogy a vizsgákon angolul kell produkálni.Te hol szereztél nyelvvizsgát?

2022. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!