Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Technikumban szerzett érettség...

Technikumban szerzett érettségi valóban kevesebbet érne?

Figyelt kérdés
Jó pár éve egységes ugyebár az érettségi, ennek ellenére a rokonságból utalgattak, hogy a 4-5-ös érettségim egy gimis 2-3-as szintjével felelne meg. Szerettem a szakmai tárgyak mellett a közismereti tárgyakat is tanulni, való igaz, a tanárok is rendesek voltak, csak azt kérték számon, amit le is adtak.
2022. jún. 26. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ugyanazt az érettségit írtad meg a közismereti tárgyakból, mint a gimis társaid így az érettségid ugyanannyit ér. A felsőoktatásba való jelentkezésnél éppen úgy számolják majd a pontjaidat, mint a gimis kortásaidnál.


A rokonaiddal ne foglalkozz!

2022. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban igaz az, hogy az ÉV VÉGI JEGYEK esetén a rokonaidnak igaza van, mert gimnáziumban sokkal nagyobbak a követelmények (mivel ott nem tanítanak szakmát), de az érettségi egységes, mindenki ugyanazt írja, így például a te 60%-os matekod pont ugyanannyit ér, mint egy fazekasos diák 60%-os matekja (bár valószínűleg ilyen ember nem létezik, de ha létezne, akkor így lenne). Az egyetemre való jelentkezésnél nem is nézik, hogy ki hol végzett, vagy érettségizett, csak a jegyeket, amikből a pontokat számolják.
2022. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
A 2. jól írja. Ami egy gimiben csak 2-3-as, az technikumban 4-es. Ez tapasztalat.
2022. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Hogy jelenleg mi a helyzet, azt nem tudom. Mindenesetre 50-60 évvel ezelőtt, amikor én voltam ilyen életkorban és akkor is voltak technikumok meg gimnáziumok, bizony a közismereti tárgyakból (irodalom, történelem, biológia, földrajz, kémia) bizony sokkal alacsonyabb szintű volt a technikumi szint, de a reál és humán gimnáziumi anyag is némileg eltérő színvonalú volt. Ennek persze a valós jelentősége csak adott környezetben derül ki, ahol az autodidakta ismeretszerzés nem ismert. Igaz viszont, hogy a szakmai ismeretek megszerzése mindezt ellensúlyozhatja és felmerül a kérdés: mi a fontosabb, hogy valaki képes-e beverni egy szöget a falba, vagy tudja mit jelent az és kitől származik, hogy "lasciate ogni speranza " ?
2022. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én technikumból mentem mérnökire, a gimisek meg hullanak ki. Nem azon múlik
2022. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Technikum és Technikum között is van különbség, ahogy gimnázium és gimnázium között is. De az érettségi mindenhol érettségi, akárhol csináltad meg, ugyanazt a papírt adja mindegyik intézmény.


Budapestiként csak az itteni középiskolákról tudok írni, de én az ország egyik legerősebb gimijében végeztem kitűnően (Városmajori), de ha mondjuk az én gimimtől jóval gyengébb Petőfi Sándor Gimnáziumban végzett valaki kitűnően, ugyanannyit érnek az eredményei, mint az enyém. Vagy ha ezt egy akármilyen Technikumban csinálta meg ugyanazokkal az eredményekkel akkor is.


Más kérdés, hogy én ki hogyan jutott el az érettségiig, mennyi lexikális tudással érkezett...

2022. jún. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, régen is voltak különbségek. Én például a technikumban matekból nem tanultam semmit (mármint a könyvben nem volt) a differenciálszámításról az egyetemi felvételin meg épp akkor volt ilyen tudáskövetelmény (kezdetleges, de volt), annyi a gimis oktatásnak is része volt. Nem is érettségi bizonyítványt kaptam, hanem technikumi oklevelet, amit technikumi képesítőnek is hívtak néha (mert képesített, a szöveg szerint), de egyenértékű volt az érettségivel. És 4 éves volt. 2 év fizika, 1 év kémia, 1 év földrajz, biológia semmi, és aztán rengeteg szaktárgy.

De amikor én az egyetemet jártam, a több tonnás egyetemi teherből a technikumot végzettek csak két dekával kevesebbet éreztek, mivel jópár fogalomról, amit a gimiben végzettek nem ismertek, tudták, mi az, de akkoriban az egyetem magas színvonalú elméleti képzést adott, amiben a matek volt az eszköz.

2022. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon régió függő a tanári felhozatal, emiatt nehéz általánosítani pont az érettségi eredmények alapján. Utolsósorban nem szerencsés a technikum név. Bárki azt képzel bele, ami nem az ma.


Na, ami ténylegesen számító különbség az idegennyelv oktatás és az emelt fakultációk a szakmai ismereteken túl.


Random hosszú nevű műszaki technikum:

Mondják itt nagy reál szakok vannak... Ami titok lehet, hogy nincs elég fizika és matek tanár. Mémelyik nyugdíjas is. Nyugdíjas tanár hátránya, hogy egy sni vagy szimplán egy diverzebb gyereknek sok kárt tud okozni feleslegesen. Ha van elég tanár, akkor kérdezzes, hogy lesz emelt fizika, matek fakultáció.

2023. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!