Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell érettségire épülő...

Miért kell érettségire épülő technikumi képzésen nyelvet tanulnom?

Figyelt kérdés

Ma jelentkeztem technikumra és alá kellett húzni a jelentkezési lapon, hogy angolt vagy németet szeretnék e tanulni.


Van már egyébként középfokú komplex nyelvvizsgám és érettségim is belőle. Megörültem, hogy végre befejezhetem ezen tantárgyak tanulását, erre visszaköszön a felnőttképzésben is.


Minek kell ez? Ráadásul egészségügyi képzésről van szó, akkor miért nem a latint tanuljuk aminek hasznát is vesszük szakmai szempontból?



2021. jún. 17. 00:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szakmai angol hasznos lehet majd a munoád során.
2021. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta itt már szakmai nyelvet tanultok. Ha ez megnyugtat jó pár szakon az egyetemen is van még nyelv. Szintén szaknyelv az is, ez van sajnos.
2021. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jaaa, hogy szakmai.


Akkor megnyugodtam, az teljesen oké.


Azt hittem kezdődik minden megint előről, igeidők stb.

2021. jún. 19. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!