Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért szólítják az oktatók...

Miért szólítják az oktatók kollégának az egyetemi hallgatókat?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy valaki elsőéves osztatlan jogász szakon. Akkor miért nevezik a jogász oktatók kollégának a hallgatókat? Nem akkor lesznek kollégák, ha el is végzik a képzést?

2022. jún. 28. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Udvariasságból. Minket is szólított egy két oktató kollégának, nekem például nagyon jól esett. Főleg úgy, hogy a többitől azt hallgattuk, hogy úgy se fog sikerülni, a fele társaság feladja az első év után stb.
2022. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Kifejezik a tiszteletüket, megelőlegzik a hallgatóknak, hogy belőlük is jogász válik pár éven belül.
2022. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Tiszteli benne a leendő kollégát. Nekem is jólesett.
2022. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Az egyetemen jobban összefolyik a hallgatói és oktatói státusz. Eleve sokan oktatnak is, és tanulnak is (oké, nem az elsőévesek). Meg amúgy is, ott mindenki egyetemi polgár. Nincs külön tanári wc, mint a középiskolában. Nem olyan erős az alá-fölérendeltség (műszaki területen legalábbis).
2022. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Tiszteletből. Én szeretem ezt a megszólítást, nem fejeti ki, hogy alsobbrendűnek gondolna vagy ilyesmi. Egyik oktató viszont úgy szólított mindket, hogy na nézzetek már ide gyerekek, meg figyeljetek emberek. Annyira bunkón hangzott, hogy a 20-21 éves egyetemistákat gyerekeknek szólította, hogy nem birtam elviselni azt az embert és be se jártam emiatt :D
2022. jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Megelőlegezik a tiszteletet és bizalmat a leendő kollégáknak. Szerintem nagyon szép gesztus, nekem borzasztó jól esett, amikor 70 éves professzorok kollégának szólítottak első éves egyetemistaként. :)
2022. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még annyi, hogy "neveli" is az embert, hogy majd mi magunk is tiszteljük a másikat.

Pl. én, amikor egy tárgyaláson ügyvédjelölttel állok szemben, őt is kollégának/kolléganőnek szólítom, és nem nézem le azért, mert még jelölt. (Sajnos ilyenre is van példa, én magam is találkoztam jelöltként olyan ügyvéddel, aki lenézett.)

2022. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert normálisak.


Nekünk az érettségin volt egy orvos társelnök (eü szakközép), minden egyes szóbeli után felállt, átjött az asztal másik oldalára, kezet fogott a felelővel és közölte, hogy üdvözlöm a kollégáim között.

2022. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a leendő/reménybeli kolléga kifejezés hosszú így rövidítenek.
2022. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok oktatóm valóban kollégámmá vált első év után (egyrészt valóban elkezdtem részt venni az oktatásban másrészt kutattam és dolgoztam is néhányukkal különböző projekteken).


De egyébként azért, mert ugyanaz a szakterületetek. Attól hogy még nem végezted el, ugyanazt kutatod/tanulmányozod, szakmai tanácsért fordulsz hozzájuk, te is segítesz nekik (onnan kezdve hogy kijavítod ha hibázik akár megválaszolatlan kérdésekre is válaszolhatsz) stb.


Nekem jólesett már az elején is az, hogy úgy kezelnek, mint reménységet/ jövőbeli kollégát.

2022. jún. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!