Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen egy vizsga nehezebb...

Egyetemen egy vizsga nehezebb lesz az emelt érettséginél?

Figyelt kérdés
Földrajz szak konkrétan. Földrajzból tettem emeltet, de úgy konkrétan sokat nem készültem rá, talán 1 hónapot, de 65%-ra elegendő volt. Nem dicsekedés akar lenni, félreértés ne essék. Inkább csak viszonyításképp érdekel, hogy az emelt szintű érettségi jelent-e bármit, mennyivel lesznek nehezebbek a vizsgák?
2022. júl. 7. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Igen

Sokkal


Az egyetemen készülés nélkül nem fognak sikerülni a vizsgák. 65% még simán egyes

2022. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%

Kb ugyanolyan nehezek lesznek mint egy közepes/emelt érettségi.

Ez nagyban függ tanártól és hogy ő hogy tanít és mi az elvárás, milyen a számonkérési forma.


Egyetemen inkább az a nehéz hogy ezekből a vizsgákból van minden félév végén 10-15 db. És akkor már megoszlik a figyelmed és az ember mégjobban rástresszel.

2022. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1. Nem 60%-tól kettes? Én úgy tudom.
2022. júl. 7. 16:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden egyes vizsga lesz sokkal nehezebb. Ott is lesznek olyan tantárgyak, amik jól fognak menni, és lesznek, amik kevésbé. De az elég valószínű, hogy minden félévre fog jutni több olyan vizsga is, ami jóval nehezebb az emelt érettséginél.
2022. júl. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem. S igaz az, hogy lesznek olyan vizsgák is, amire egy hét félkészülési idő áll rendelkezésre?
2022. júl. 7. 17:16
 6/16 A kérdező kommentje:
felkészülési*
2022. júl. 7. 17:17
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"egy hét félkészülési idő"

Nézd, tanulhatsz egész szorgalmi időszakban, gyűjtheted és feldolgozhatod a plusz szakirodalmakat stb., nincs megtiltva. Gyakorlatban ez persze nem így szokott kinézni :) Szóval nem tudom, mit tekintesz valójában felkészülési időnek, de simán van olyan, hogy csak úgy tudod felvenni a vizsgákat, hogy egy hétre 2-3 is jut. Ha diplomát akarsz, akkor ilyeneket meg kell tudni oldani.

2022. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én tavaly végeztem földrajzon, ha érdekel, privátban tudok bővebben írni. Amúgy az elején rögtön két kritériumdolgozattal kezdtek, ha nincs meg 70%, akkor buksz.


És igen, minden vizsgára egy 500 oldalas könyv a minimum, amit tudni kell, és nem 5 tárgyad lesz, hanem 15-20.

2022. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Ez tárgyfüggő. Nekem volt egy olyan (töltelék)tárgyam, ahova a vizsga előtt fél órával kezdtem el tanulni, vagyis csak átnézni a dolgokat. Na, én se úgy terveztem, akartam volna több időt szánni rá, de más vizsgák miatt időm se volt, se kedvem, de amúgy 4-es lett így is. :D


De amúgy annyi felkészülési időd van, amennyit te betervezel. Én például előző félévben decemberben letudtam az összes vizsgámat, kivétel egyet, amit januárra hagytam, csak azért, hogy legyen rá 3 hét felkészülési időm. De például a tavaszi félévnél csak 3-4 hetes szokott lenni nálunk a vizsgaidőszak, szóval itt nem annyira van lehetőség ilyenre, de még így is volt olyan, hogy az összes vizsgámat 2 hét alatt letudtam, és a legnehezebbre hagytam 1 hetet. Általában egy vizsgára többet tanulok, mint anno az egész érettségire. (persze az előbb említett tölteléktárgynál nem így volt, de az egy hatalmas kivétel volt, az alapból elég könnyű volt, általában azért nehezebbek a tantárgyak :D)

2022. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#9-es vagyok. Én például simán heti 4-5 tantárgyból levizsgázok, csak azért, hogy a legnehezebbre legyen több napom. Szóval na, valamit valamiért. Ha valamelyik tantárgyra több időt akarsz, akkor a többit kell gyorsabban letudni.
2022. júl. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!