Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Szegedi egyetemen kötelező...

A Szegedi egyetemen kötelező a nyelvi szintfelmérő. Nehéz? Vagy olyasmi mint az érettségi? Vagy milyen?

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 06:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kötelező az SZTE-n, legalábbis én legalább 6-7 különböző szakra járó embert ismerek onnan, és senkinek nem kellett. Nyelvvizsga kell a diplomához, hogy hogy szerzed meg, senkit nem érdekel.
2014. júl. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"A program nyelvi szintfelmérővel kezdődik, amely mindenki számára kötelező! Kérjük, hogy szíveskedjék legkésőbb 7:45-ig (6726 Szeged, Temesvári krt. 31.) megjelenni, hogy a programot problémamentesen tudjuk lebonyolítani."


az ETSZK-n ezt írják :)

2014. júl. 14. 11:41
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Egy 90 kérdésből álló teszt volt, A/B/C/D válaszlehetőséggel. (azt hiszem 60 perc volt rá) A kérdések egyre nehezedtek, kb alapfoktól felsőfokig.

Ennek az eredménye alapján sorolnak be a szakmai nyelves csoportba. (angol vagy német) De első 2-3 hétben átkérheted magad könnyebb- nehezebb csoportba is, ha nem felel meg neked. (Volt aki 0 tudással jól tippelte a válaszokat, a legerősebb csoportba került. Aztán rájött, hogy nem tudja teljesíteni a szintet...).


Nem kell tőle félni, sok sikert!:)

2014. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! :)
2014. júl. 18. 20:37
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha van nyelvvizsgám akkor is kötelező?
2015. jún. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

#3-as válaszoló vagyok ismét.


2 éve még azoknak is kötelező volt, akinek felsőfokú nyelvvizsgája volt.

2015. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!