Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű érettségi után...

Emelt szintű érettségi után lehet középszinten érettségizni ugyan abból a tárgyból? Már nem járok középiskolába, egyszer már leérettségiztem, de szeretném növelni a felvételi pontjaimat.

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 01:40
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Én úgy tudom rendes érettségi után csak szint-emelőzni, vagy javítani lehet, és persze fizetni kell érte.
2010. szept. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet.
2010. szept. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

ha már megkaptad az érettségi bizonyítványodat, utána abból mész és olyan szinten érettségizni, amiből akarsz

csak fizetni kell érte

középszint: 10-12 ezer Ft

emelt szint: 20-22 ezer Ft

2010. szept. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
A legutolsó válasz a helyes.
2010. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen lehet, pont azért, hogy megtehesd, amit szándékozol, vagyis egyetemre mehess. Jól is néznénk ki, ha egyetlen kevésbé sikeres vizsga miatt az ember egy életre elvágná magát egy pálya elől. Ezt hívják ismétlő vizsgának. Aki nem ért hozzá, minek válaszol?
2010. szept. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
visszafelé nem lehet menni. ha már van emelted, akkor már csak ott ismételheted max. azt is csak pénzért természetesen.
2010. szept. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mért beszélsz hülyeségeket, 18.51?! NEM IGAZ, NEM IGAZ, NEM IGAZ!!!
2010. szept. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most érettségiznék harmadszor ebből a tárgyból. Először emelt szinten csonáltam, ez kicsit rosszabbra sikerült, mint szerettem volna, következő évben megismételtem emelt szinten, így elég jól sikerült, és felvettek oda, ahova szerettem volna menni. Idén letenném mégegyszer középszinten, mert új szakra jelentkeztem, és még több pontra lesz szükségem. (Furcsán hangzik, de középszinttel és más plusszponttal többet érhetek el). SZóval Emelt után emelttel nem volt semmi gond, persze fizettem érte. Csak abban nem voltam biztos, hogy Emelt után lehet még közepezni.
2010. szept. 22. 15:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt az oktatási hivatal honlapjáról másoltam be. Azokra vontakozik viszont, akik már nem állnak tanulói jogviszonyban, szóval már érettségizettek.

"Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet 12. § (5) bekezdése alapján az

érettségi bizonyítvány megszerzését követıen bármelyik vizsgatárgyból bármelyik vizsgaidıszakban lehet

érettségi vizsgát tenni, függetlenül attól, hogy az adott vizsgatárgyból milyen szintő és milyen eredménnyel

rendelkezik a vizsgázó. (Akár olyan vizsgatárgyból is tehet érettségi vizsgát az érettségi bizonyítvánnyal

rendelkezı vizsgázó, amelyiket egyáltalán nem tanulta a középiskolai tanulmányai során.) A 2011-ben emelt

szinten választható érettségi vizsgatárgyak listája megtalálható az OH honlapján."

2011. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!