Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csináltam magamnak emelt...

Csináltam magamnak emelt szintű próbaérettségit. Milyenre "kellett" volna sikerülnie most 11. után, ha 90% feletti a cél?

Figyelt kérdés

Emelt kémiáról és emelt matematikáról lenne szó. Mindkettőből az idei írásbelit csináltam meg. Szeptembertől végzős vagyok.


-A matematika egész jól megy nekem, 88,7%-os lett.

-Kémiából a digitális oktatásra jutott a szerves kémia egésze, az a rész nem megy túl jól, így az csak 63% lett.



2022. júl. 10. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
60% már 5-ös emelt szinten.
2022. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A matek szerintem teljesen jó, nyilván élesben befolyásolja majd a szóbeli.

A kémiát szerintem te is érzed, hogy nem ártana átnézni, kicsit újratanulni a gyenge részeket.

2022. júl. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogyan tanulod az egyes tárgyakat, tehát mondjuk kémia lesz-e 12.-ben is, vagy 11.-ben végeztetek már a teljes anyaggal.


A matek szerintem is rendben van, nyilván nem szabad ellazulni és gyakorolni kell, kiegészítve a 12.-es anyaggal is. A kémia annyira nem fényes, persze ha egy részét még nem tanultad, akkor annyira nem rossz. Én azt javaslom, hogy ha a szerves kémia nem megy túl jól, akkor akár magántanárral is feküdj rá, hogy jobban sikerüljön!


Azt azért még vedd figyelembe, hogy nem ugyanolyan otthon, "tét nélkül" megoldani egy vizsgasort, mint élesben, izgulva az "egyetlen esély" miatt! Én úgy gondolom, nagyon jó ötlet, hogy otthon gyakorolsz az előző éves sorokkal, érdemes ezt folytatni! Hajrá!

2022. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom akkor a kémia 11. után megszűnik (kivéve ha faktos vagy). Ezért a 60% egy picit karcsú. A továbbtanulási terveidtől függ, hogy érdemes e javítani rajta. A matek nem rossz.
2022. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A szóbeli miatt izgulok a legjobban. Ha még sikerülne is mondjuk egy 90%-os írásbeli, a szóbelivel azért le lehet azt rontani.

Szerencsére nem vagyok túl izgulós, néha nyomás alatt még jobban is teljesítek. Hátha így lesz majd akkor is. :)

A kémia tananyag nagy részét már átvettük, a szervetlen kémiának kb. fele van még hátra. Biosz-kémia szakon vagyok, heti 5 kémián lesz majd (és lehet lesz +1 tehetséggondozás is). A kémiára egyetemen nem nagyon lesz szükségem, csak kell a természettudományos tantárgy és a +50 pont is csábító.

Nekem igazából matekra lesz majd szükségem. Azt felvettem fakultációnak, szóval a heti 4 alap óra mellé van még 2 emelt órám. A matektanárom sokat segít egyébként is, de rengeteget készülök belőle magamtól is.

2022. júl. 11. 15:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a kémia +50 pontja csak akkor játszik, ha felvételi tárgy a szakra. Emellett egyébként nem kell természettudományos érettségi, csak a középiskolai jegy belőle. Érettségizni lehet 2. nyelvből, hittanból, tesiből, akármi másból is.
2022. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Felvételi tárgy, a felvi.hu szerint a szak érettségi követelményei: matematika ÉS biológia vagy egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(1) vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(2) vagy egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy(3) vagy fizika vagy informatika vagy kémia. [...] A vizsgák közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.

2-t megcsinálok emelt szinten és már a pluszpontokból meg is van a 100.

2022. júl. 12. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!