Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államilag támogatott hallgatók...

Államilag támogatott hallgatókén kérhetnek-e kreditarányos költségtérítést?

Figyelt kérdés
Sote gyógyszerészen vagyok harmadéves államilag finanszírozott státuszban. Több tantárgyamat harmadszor veszem fel és most "3. tárgyfelvétel téritési díj" címen kérik tőlem azt az összeget amit a tárgy után kéne fizetnem kreditarányosan hogyha költségtérítéses finanszírozásban lennék. Magyarán egy félév kb 700000 Ft költségtérítésen és tőlem most négyszázvalamennyit kérnek úgy hogy közben államis vagyok tehát fogynak a finanszírozott féléveim és még tejelek is. Ez nem ellentétes a felsőoktatási törvénnyel?
2010. szept. 21. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahová én jártam, ott ha egy tárgyat harmadszorra vagy annál többször vettél fel, akkor kiírtak 5500 Ft-os tételt a Neptunon. A kreditekért külön csak akkor kellett fizetni, ha elfogytak az államilag finanszírozott félévek.
2010. szept. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én eltére járok nálunk ilyen nincs, majd a végén jön egy számla, ha a plusz tíz százalékot túlléptük, addig csak utóvizsgadíjat, meg késedelmes indexleadást meg ilyen szirszarokat kell fizetni, semmi krediteket, meg harmadszori felvétel díjat.
2010. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van olyan szak ahol fizetni kell úgynevezett tantárgyújrafelvételi díjat. Amiről én hallottam ott 6000ft/kredit ez az összeg, de 9000ft volt régebben.
2010. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!