Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kétféle stabil oldalfekvés,...

Kétféle stabil oldalfekvés, miért?

Figyelt kérdés

Olvasgatom az elsősegélytankönyvet, kétféle stabil oldalfekvést is bemutat, de mi a különbség a kettő között?

1. mikor a sérültet a végén magunk felé fordítjuk, felső lába felhúzva, alsó kinyújtva, kezei közül egyik az arca alatt, másik behajlítva félig kinyújtva.

2. mikor a végén a sérület magunktól elfordítjuk, alsó lába behajlítva, felső nyújtva, egyik karja a teste alatt, másik a feje alatt.

Mi a különbség a kettő között? A könyv nem írja miért van kétféle. Köszi előre is.


2010. szept. 21. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:
A 2.--es jó, az a stabilabb. Nem tudom miért van kettő... Én még egyet tanultam..
2010. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!