Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jól értelmezem, h függő...

Jól értelmezem, h függő beszédnél van olyan múlt idő, aminél az eredeti mondat kétféle idejű is lehet? - angol

Figyelt kérdés

pl. He said he was joking.


Ez jelentheti azt is, hogy "I am joking" és jelentheti azt is, h I was joking?


Akkor ezt csak a szövegkörnyezetből tudom, hogy eredetileg a jelenben vagy a múltban hangzott-e el a mondat?


2010. aug. 20. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szerintem úgy van, hogy az I am joking-ból lesz He said he was joking, ha meg azt mondta, hogy I was joking, akkor He said he had been joking.
2010. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megnéztem egy könyvben, azt írja, hogy az esetek többségében a past continuous változatlan marad, bár időnként past perfect-é válhat. Úgyhogy jól mondod.
2010. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek van igaza: a folyamatos múltból nem lesz past perfect continuous.
2010. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ehh, mire megtanulok úgy angolul, hogy a hallott beszédből is rájöjjek, h mi a szitu...
2010. aug. 20. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!